F1.sk F1.sk

Hamilton mal na víkendových testoch superbikov nehodu
zdroj: Mercedes

Hamilton mal na víkendových testoch superbikov nehodu

Lewis Hamilton len pred pár dňami ukončil sezónu Formuly 1 a už si užíva voľnosť, ktorú v decembri jazdci dostávajú. Staronový majster sveta si cez víkend v Jereze vyskúšal stroje série Superbike. Počas jázd mal aj menšiu nehodu.

Pilot Mercedesu jazdil na čiernej Yamahe YZF-R1, ktorú si označil aj svojím číslom 44. Súkromného testovacieho dňa sa zúčastnil spolu s tímom Pata Yamaha pod organizátormi z firmy No Limits.

Podľa správ zo španielskeho okruhu mal mať Hamilton problém v siedmej zákrute, kde mal nehodu. Našťastie sa mu nič vážnejšieho nestalo a jeho testovací program to ovplyvnilo len mierne. Následne bol schopný v jazdách pokračovať.

Hamilton tak pokračuje vo svojej záľube. Ako známy fanúšik série MotoGP sa vlani stal oficiálnym reprezentantom značky MV Agusta. Jeho iniciálky sa dokonca vynímali v označení limitovanej edície motoriek F4 LH 44.

V Jereze si trať podelil aj s Calom Crutchlowom, kolegom podporovaným spoločnosťou Monster. Dvojica sa tento rok už stretla, superbiky si vtedy Hamilton vyskúšal na kalifornskej trati Chuckwalla Valley.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk