F1.sk F1.sk

Alonso si po bahrajnskej jazde s V8 uvedomil, aký majú autá slabý zvuk
zdroj: Twitter/McLaren Applied Technologies

Alonso si po bahrajnskej jazde s V8 uvedomil, aký majú autá slabý zvuk

Fernando Alonso si cez týždeň vymenil monopost McLarenu z roku 2013 s autom NASCAR Jimmieho Johnsona. Po jazdách bol poriadne vysmiaty, jednou z vecí, ktoré mu spravili radosť, bol aj zvuk motora V8. Pripomenul si tým, o čo diváci v F1 prichádzajú.

Španiel to z Abú Zabí nemal do Bahrajnu ďaleko, nuž sa s pretekárom NASCAR Johnsonom mohol stretnúť už v pondelok. Dvojnásobný majster sveta si okrem auta NASCAR skúsil aj monopost McLarenu z roku 2013, teda z čias, keď ešte pôsobil vo Ferrari.

"Ak mám byť úprimný, nebolo to naplánované," cituje Fernanda Alonsa autosport.com. "Mal som jazdiť len v tom druhom aute, ale bolo logické, aby spravil aspoň inštalačné kolo a uistil sa, že všetko vyzerá OK."

Pilot McLarenu sa tváril spokojne: "Potom, ako som v nedeľu odišiel, som sa dnes opäť objavil v kokpite. Bola to veľká zábava, aj keď zvnútra auta ten zvuk nebol taký odlišný oproti dnešným autám, s ktorými jazdíme."

Jazdci teda o veľa neprišli, ale fanúšikovia… "Zvonku to bolo niečo veľmi, veľmi výnimočné. Kvôli zvuku teraz vôbec nevzbudzujeme taký dojem."

Zvuk hybridných pohonných jednotiek sa fanúšikom nepáčil už od ich príchodu. Vedenie športu sa s tým snaží niečo robiť, minulý rok napríklad začalo vyvíjať nové mikrofóny, ktoré zlepšujú akustický zážitok aspoň divákov pri televíznych obrazovkách. Mikrofóny však neriešia problém, len ho prekrývajú.

Alonso si uvedomuje, že v tomto smere to nie je ono. Celkový dojem F1 však dotvára viac vecí ako len zvuk, a práve tie Španiel vyzdvihuje.

"Sú tu veci, ktoré mi z Formuly 1 budú chýbať a potom sú tu také, ktoré nebudú. Ja sa pokúsim odniesť si pozitíva. Budem mať dobré spomienky. Formula 1 ako celok bola fantastická cesta. Od svojich mladíckych čias až doteraz som za každých okolností bojoval — v každom aute. Myslím si, že som dosiahol veľa úspechov, ktoré by som nečakal."

"Jedného dňa sa možno vrátim ako divák, možno komentátor a užijem si Formulu 1 aj inak," dodal dvojnásobný šampión.

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk