F1.sk F1.sk

Bottas tvrdí, že k Hamiltonovi bol v priemere bližšie ako pred rokom
zdroj: TASR/AP

Bottas tvrdí, že k Hamiltonovi bol v priemere bližšie ako pred rokom

Valtteri Bottas má za sebou nevydarenú sezónu. V jej prvej časti síce ukazoval solídnu rýchlosť, potom však padol na nos a musel robiť nosiča vody. Preto v konečnom dôsledku skončil až piaty, aj keď bez nutnosti odvádzať čiernu robotu by bol s prehľadom tretí.

"Tento šport je zábavný, pretože nikdy neviete, čo sa v budúcnosti stane," reagoval Bottas na otázku, či sa nebojí, že od roku 2020 ho v kokpite Mercedesu nahradí Esteban Ocon. "Z môjho pohľadu je k budúcemu roku podľa mňa potrebné pristúpiť tak, že nemám čo stratiť."

Pretekár z Nastoly sa do toho chce poriadne pustiť a vnímať to tak, "ako keby to boli moje posledné preteky. Posledný deň. Takže takto nejako to vnímam. To je dobrý plán."

Bottas celkovo zaostal za očakávaniami, ale napriek tomu vidí aj pozitíva. "Ako tím sme už niečo analyzovali a podľa toho, o čom sme s chlapcami hovorili, je to tak, že v porovnaní s tímovým kolegom som mal oproti predchádzajúcemu roku priemerne lepšiu kvalifikačnú rýchlosť i pretekové tempo. Toto je pozitívne... ale výsledky lepšie neboli."

"Potrebujeme teda rozanalyzovať, prečo výsledky neboli lepšie," skonštatoval Fín. "Je jasné, že niekedy som mal smolu a niekedy zohrali svoju rolu iné príčiny. Po stránke výkonu som bol v tomto roku lepší, po stránke výsledkov bol lepší minulý rok."

Valtteri vraj nikdy nestratil vieru, že má rýchlosť na to, aby zdolal svojho slávneho tímového kolegu.

"Hlavná vec je tá, že musím byť najsilnejší a nikdy som sám sebe nepovedal, že na to nie som dosť dobrý," pokračoval Valtteri Bottas. "Naďalej som o tom presvedčený. Aj keď som po tejto sezóne sklamaný, viem, že toho dokážem predviesť omnoho viac. A to je hlavné."

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk