F1.sk F1.sk

Podľa Wolffa sme na konci sezóny videli "nového Lewisa"
zdroj: Pirelli Motorsport

Podľa Wolffa sme na konci sezóny videli "nového Lewisa"

Lewis Hamilton do sezóny nevstúpil práve najlepšie a jej prvá polovica nebola úplne ideálna. Tu a tam síce nejaké podujatia vyhral, ale na Sebastiana Vettela bodovo strácal.

Od rakúskeho vypadnutia však na to neuveriteľne šliapol a v ďalších dvanástich pretekoch stratil už len 37 bodov! Osemkrát vyhral, dvakrát bol druhý, raz tretí a raz štvrtý.

Športový šéf Mercedesu Toto Wolff si v tejto súvislosti dovolil hovoriť o "novom Lewisovi". Nuž a tak nejako to aj bolo. Jazdil na vyššej úrovni ako ostatní pretekári a nikomu nedal šancu. Totálne prevalcoval aj Valtteriho Bottasa s rovnakou výbavou.

V minulých rokoch platilo, že od okamihu, ako získal titul, už v danej sezóne nikdy nevyhral žiadne preteky. Teraz sa to zmenilo a vyhral obe zvyšné veľké ceny.

"Po získaní titulu jazdil ešte silnejšie," skonštatoval Toto Wolff. "Do tímu sa podľa mňa tak zapracoval a zaintegroval, že po získaní jazdeckého titulu cítil, že to všetko ešte nie je kompletné."

"Pre jazdcov je niečo také ozaj zvláštne. Tí sú totiž kalibrovaní na získanie jazdeckého titulu, ale ako som povedal, ešte nemal pocit, že je to kompletné a potrebovali sme získať aj tímový titul."

"Nuž a keď sa pozriete na jeho tvár, tak po získaní konštruktérskeho titulu na nej bolo vidieť azda väčšiu útechu a radosť, ako po prvom titule," hovoril ďalej Toto Wolff. "Práve preto nezložil nohu z plynu až do samého konca. Toto je istým spôsobom nový Lewis."

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk