F1.sk F1.sk

Horner: Mať tak 40kW navyše, vyzeralo by všetko inak
zdroj: Red Bull Content Pool

Horner: Mať tak 40kW navyše, vyzeralo by všetko inak

Red Bull postavil v roku 2018 opäť veľmi dobré auto, ktoré však doplácalo na nedostatočný výkon pohonnej jednotky Renault. Ku koncu ročníka bol však monopost napriek tomu dosť dobrý na to, aby bojoval o víťazstvá. Celkovo to za sezónu stajni vynieslo len štyri triumfy, ale pri mimoriadne silnom Mercedese a takisto kvalitnom Ferrari to nebolo jednoduché.

Renault výkonnostne zaostával a Red Bull aj preto odíde k Honde. V tíme veria, že japonský výrobca pohonných jednotiek dokáže výraznejšie napredovať. "Vždy je ľahké hovoriť keby, keby, keby, ale keby sme mali v zadnej časti auta dostatočných 40kW (približne 53 koní, pozn. red.), tak sezóna mohla vyzerať o dosť inak," povedal šéf Red Bullu Racing Christian Horner, ktorého slová cituje Autosport.

"Klobúk dolu pred všetkými v Milton Keynes za to, že vyrobili jedno z našich najlepších šasi vôbec," pokračoval Angličan. "Keď sa pozriete na ostatné tímy s rovnakým motorom (Renault a McLaren, pozn. red.), tak bol medzi nami obrovský rozdiel."

Predstavitelia výrobcu energetických nápojov sú presvedčení o tom, že Honda sa už po stránke výkonu dostala mierne pred Renault. Nuž a do začiatku budúcej sezóny by už mohla byť omnoho bližšie k Ferrari a Mercedesu. Teoreticky by to mohlo stačiť. Ibaže Honda zatiaľ nemá celkom vyladenú spoľahlivosť a naďalej sa objavujú problémy.

"Ale ani my sme nemali potrebnú spoľahlivosť," pripomenul Christian Horner. "Veď v priebehu ročníka narátame jedenásť alebo dvanásť vypadnutí. Toto bola naša Achillova päta. Potrebujeme sa dostať na takú úroveň výkonu a spoľahlivosti, akú majú najlepšie tímy. Lewis Hamilton vypadol v tomto roku raz, Sebastian podobne. Toto je náš cieľ."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk