F1.sk F1.sk

Prečo nevidíme "donuty" častejšie? (VIDEO)
zdroj: Pirelli Motorsport

Prečo nevidíme "donuty" častejšie? (VIDEO)

Po skončení Veľkej ceny Abú Zabí sme v podaní viacerých pretekárov videli tzv. "donuty". Spravil ich Lewis Hamilton, Sebastian Vettel, Fernando Alonso i Romain Grosjean a fanúšikovia si prišli na svoje. Prečo ich však nevítame častejšie?

"Pravda je taká, že ich absolútne milujeme," odpovedal technický riaditeľ Mercedesu James Allison v uverejnenom videu. "Nemôžeme ich však robiť v každých pretekoch, pretože keď ich spravíme, prídeme o informácie týkajúce sa opotrebenia pneumatík. Keď sa totiž zadné gumy takto točia, tak ich to zničí a nemali by sme záznam o ich stave. Okrem toho to trochu ničí aj prevodovku."

"Ale takto na konci sezóny, keď bolo za nami mnoho mesiacov sezóny, bolo fantastické vidieť autá na trati v takomto hooniganskom rozpoložení. Ak by ste počúvali našu vysielačkovú komunikáciu, tak by ste počuli Petra Bonningtona, jeho (Lewisovho, pozn. red.) pretekového inžiniera. Ten ho doslova nabádal k tomu, aby prišiel na hlavnú rovinku a spravil tam ďalšiu sériu 'donutov'. Takto sme ich aj my mohli sledovať naživo a nie len na monitoroch," dodal Allison.

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk