F1.sk F1.sk

Ericssona už pozícia rezervy Sauberu nezaujíma, chce sa koncentrovať na IndyCar
zdroj: TASR/AP

Ericssona už pozícia rezervy Sauberu nezaujíma, chce sa koncentrovať na IndyCar

Marcus Ericsson v tomto roku nestačil na svojho kolegu Charlesa Leclerca. Sám síce viackrát zdôrazňoval, že má rýchlosť a ďalší víkend to už určite bude lepšie, ale nestalo sa. V kvalifikáciách bol priemerne pomalší o 327 tisícin sekundy, pričom horšie bol na tom v porovnaní s tímovým kolegom len Stoffel Vandoorne.

Ericsson v tíme aj preto skončil a stajňa potvrdila, že bude už len rezervným jazdcom. Zdalo sa, že sa s touto pozíciou uspokojí, ale následne si dohodol pôsobenie v IndyCar a odrazu zmenil rétoriku. Teraz ho už Sauber nezaujíma a chce sa koncentrovať len na Schmidt Peterson Motorsports.

"Po sezóne si ešte potrebujeme sadnúť a prediskutovať to," uviedol Ericsson, ktorého slová cituje stránka Motorsport.com. "Ja som totiž veľmi jasne povedal, že v roku 2019 sa chcem stopercentne koncentrovať na pretekársky program. Keď sa mi naskytla táto možnosť v IndyCar, chcem sa jej naplno venovať."

Hlavný problém je v tom, že kalendáre F1 a IndyCar majú až osem termínových kolízií. Ericsson má preto pocit, že pôsobenie v Sauberi nemá zmysel.

"Rád si udržím prepojenie s tímom, ale musíme si k tomu sadnúť a prebrať, čo budem a nebudem robiť. Chcem vedieť, aká bude moja rola," pokračoval Švéd. "Rozhodne sa však potrebujem na 110 percent venovať IndyCar. Inak by totiž nemalo význam ísť tam."

"Neviem si predstaviť, že by som prišiel na také veľké množstvo pretekov, ale uvidíme po sezóne, keď to prediskutujeme," skonštatoval Marcus Ericsson, ktorý by mohol stihnúť trinásť víkendov F1. To by však neprestajne cestoval. "Keď budem v Amerike, budem tam žiť a pretekať, tak si neviem predstaviť, že všetky zvyšné víkendy prídem na preteky F1."

Ericsson má za sebou päť sezón v F1, počas ktorých odjazdil 96 veľkých cien a získal osemnásť bodov. Nebolo to bohviečo a jeho pôsobenie v kráľovskej motoristickej triede sa pravdepodobne definitívne skončilo. Aj preto asi nevidí význam v pôsobení v pozícii rezervy, čo ho už nikam neposunie.

"Je dosť možné, že to boli moje posledné preteky v F1. Tieto dvere však nechcem definitívne zatvoriť, veď človek nikdy nevie, čo sa v budúcnosti stane. Do Ameriky idem s veľkou odhodlanosťou a vidím to tak, že tam nejakú dobu ostanem. Človek však nikdy nevie, čo sa stane o pár rokov. Zatiaľ túto kapitolu uzatváram a potom uvidíme, čo prinesie budúcnosť," dodal Marcus Ericsson.

Najnovšie z kategórie: Sauber

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk