F1.sk F1.sk

Todta sklamalo RTL: Viac reklamy ako pretekov
zdroj: TASR/AP

Todta sklamalo RTL: Viac reklamy ako pretekov

Prezident Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) Jean Todt si nedávnu Veľkú cenu Brazílie pozrel na nemeckej stanici RTL. Tak mu to vyšlo, ale s tým, čo videl, vôbec nebol spokojný. Na mieste nemeckého diváka, ktorý je odkázaný na túto televíziu, by bol mimoriadne sklamaný.

"Vďaka náhode som si pozrel prenos z Veľkej ceny Brazílie na RTL a bol zo mňa maximálne frustrovaný divák. Taký frustrovaný, ako si len viete predstaviť," povedal Todt pre Welt am Sonntag. "Bolo tam viac reklamy ako samotných pretekov Formuly 1. Ak by som bol nemeckým fanúšikom F1 a musel sledovať RTL, tak sorry, ale potom by ma Formula 1 len hnevala."

Ešte v minulom roku mohli Nemci sledovať prenosy aj na platenej stanici Sky, ale od tohto roku boli odkázaní len na RTL. Nuž a nebolo to bohviečo. 

Športový šéf RTL Manfred Loppe sa však v rozhovore pre Speedweek bráni: "Formulu 1 vysielame už od roku 1991 a náš obchodný model bol vždy rovnaký. Nie sme nijako financovaní, takže peniaze musíme zarobiť práve vďaka reklame. Len tak sa vieme postarať o to, že miliónom fanúšikov prinesieme tento mimoriadne atraktívny a tomu zodpovedajúco drahý šport zadarmo až k ním domov. Je to iné, ako v mnohých ďalších krajinách s tradíciou v motoršporte."

Nemec zdôraznil, že trvanie reklamy na RTL nikdy nepresiahne dvanásť minút za hodinu. "Takže výpočet Jeana Todta nie je správny," skonštatoval Loppe. "Prečo sa prezident FIA presne v okamihu finále sezóny prostredníctvom novín vysmieva z RTL, nedokážeme akceptovať. Nechápeme to ani preto, lebo ešte pred dvoma rokmi bolo RTL v rámci galavečera FIA opakovane ocenené titulom 'Broadcaster of the Year'."

Najnovšie z kategórie: Jean Todt

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk