F1.sk F1.sk

Vasseur pochválil Ericssona: Odviedol veľmi dobrú prácu
zdroj: Sauber

Vasseur pochválil Ericssona: Odviedol veľmi dobrú prácu

Marcus Ericsson po aktuálnej sezóne príde o svoje miesto vo Formule 1. Tím Sauber oznámil, že ostane jeho tretím jazdcom, ale napokon nepricestuje na všetky víkendy: súťažiť totiž bude v IndyCar.

Ericsson doplatil na to, že Sauber siahol po Kimim Räikkönenovi, ktorý prišiel o svoje miesto vo Ferrari. Na druhé miesto v tíme majú pritom nárok práve červení, ktorí na ňom Charlesa Leclerca vymenili za Antonia Giovinazziho. 

Švéd teda po piatich rokoch šport opustí. "Nikdy nezabudnem na to, že bol súčasťou celej reštrukturalizácie a ako jazdec odviedol veľmi dobrú robotu," povedal šéf tímu Frédéric Vasseur pre RaceFans. "Keď som sem prišiel, tak po boku Pascala (Wehrleina, pozn. red.) nebol v ľahkej situácii. Dobre však na to zareagoval a v posledných niekoľkých pretekoch dokázal byť o niečo rýchlejší ako on."

"A ani v tejto sezóne to s Charlesom nebolo jednoduché, ale bol odhodlaný a nikdy sa neprestal snažiť. Pre tím bol veľmi nápomocný, je to dobrý tímový hráč. Nie je ľahké mať po svojom boku nováčika ako Charles. Marcus v priebehu sezóny zaberal ako diabol, schudol a tvrdo na to šliapal až do konca," dodal Vasseur.

Najnovšie z kategórie: Frédéric Vasseur

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk