F1.sk F1.sk

Schumacherova rodina uverejnila doposiaľ nevidený rozhovor s Michaelom
zdroj: michael-schumacher.de

Schumacherova rodina uverejnila doposiaľ nevidený rozhovor s Michaelom

Rodina Michaela Schumachera uverejnila rozhovor, ktorý doposiaľ nebol nikde publikovaný. Video, ktoré bolo natočené necelé dva mesiace pred jeho lyžiarskym pádom, sa objavilo v stredu na stránke michael-schumacher.de.

Video je spracované veľmi zaujímavo; stačí si kliknúť na ktorúkoľvek z desiatich otázok a Michael na ňu odpovie. "Najemotívnejšie víťazstvo bolo rozhodne v Suzuke 2000 s Ferrari," priznal sedemnásobný majster sveta. "Ferrari bolo 21 rokov bez titulu a mne samému sa ho nepodarilo získať celé štyri roky. V Suzuke som vyhral, boli to výnimočné preteky a získal som titul."

"Najrešpektovanejším chlapíkom za tie roky bol určite Mika Häkkinen. Zvádzali sme skvelé súboje, ale mali sme stabilný súkromný vzťah. Kým som bol mladý a bol som v motokárach, pozoroval som ostatných a videl som aj Ayrtona Sennu či Vincenza Sospiriho, ale mojim skutočným idolom bol Toni Schumacher (bývalý nemecký futbalový brankár, pozn. red.), pretože to bol skvelý futbalista."

Medzi ľudí, ktorých najviac obdivoval, určite patrí Ross Brawn. "Keď si zaspomínate na rôzne tímy, v ktorých som jazdil, na rôzne misie... v Benettone sme po štyroch či piatich rokoch budovania získali titul. To isté platí o Ferrari. S Mercedesom sme sa o to isté pokúsili za kratší čas (Schumi ešte nevedel, že to napokon vyjde, pozn. red.) - má toto všetko jedného spoločného menovateľa? Povedal by som, že áno: Ross Brawn (v Mercedese pôsobil do roku 2013 a pomohol vybudovať majstrovský tím, pozn. red.). Uvažujte o tom!"

Schumacher okrem toho povedal, že sláve nikdy nedovolil, aby mu stúpla do hlavy. "Podľa mňa je veľmi dôležité nepreháňať to so sebavedomím. Človek musí byť skeptický a hľadať priestor pre zlepšenia. Vždy som mal pocit, že nie som dosť dobrý a musím pracovať. To bola časť toho, prečo som sa stal tým, kým som sa stal."

Rozhovor, ktorý bol nahratý 30. októbra 2013, nájdete na TOMTO LINKU.

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk