F1.sk F1.sk

Je Silverstone jediné miesto schopné hostiť VC Veľkej Británie?
zdroj: Pirelli Motorsport

Je Silverstone jediné miesto schopné hostiť VC Veľkej Británie?

Predstavitelia Liberty Media oznámili, že so zástupcami okruhu v Silverstone nie sú ochotní vyjednávať na znížení ročného vstupného poplatku do Formuly 1. Naznačili, že sa obzerajú po iných možnostiach a možno by radi súťažili napríklad v Londýne.

Aktuálna situácia je taká, že Klub britských pretekárov (BRDC) aktivoval v júli 2017 špeciálnu klauzulu, kvôli čomu sa bude v Silverstone súťažiť už len v roku 2019. Existovala viera vo vyjednanie nového a lacnejšieho kontraktu, ibaže Liberty Media to odmieta.

"Silverstone je podľa mňa jediné miesto, ktoré môže hostiť tieto preteky," povedal šéf britskej federácie Motorsport UK David Richards pre Motorsport.com. "Dať to niekde na iné miesto, napríklad na mestský okruh, je nevhodné, pretože prídeme o celé dedičstvo a nebudeme môcť využívať infraštruktúru, ktorú sme tu celé roky budovali."

Krajina ako taká však preteky Formuly 1 nevyhnutne potrebuje: "Pre tento štát je to kriticky dôležité a rovnako je to dôležité pre zdravie motoršportu v tejto krajine."

"My (ako Motorsport UK) sme tak trochu mimo veci, pretože komerčná dohoda je uzavretá medzi F1 a BRDC," pokračoval Richards, ktorého si pamätáme ako niekdajšieho šéfa tímu BAR. "Absolvujem viacero stretnutí s politikmi a všetko to prebieha. Sme plní nádeje a cítime sa pozitívne. Veríme, že to všetko dobre dopadne. Nič však nepovažujeme za garantované a aj my v tom musíme zohrať svoju rolu. Pre preteky potrebujeme zabezpečiť infraštruktúru, dodávame oficiálnych predstaviteľov, maršálov."

Asociácia Motorsport UK bola dlhé roky známa ako Motor Sports Association (MSA). K zmene názvu prišlo len minulý týždeň.

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk