F1.sk F1.sk

Trulli: Ako len mohol Ocon spraviť takú chybu…
zdroj: Pirelli Motorsport

Trulli: Ako len mohol Ocon spraviť takú chybu…

Na brazílske prvenstvo začal nekompromisne útočiť Max Verstappen. Po sobote to vôbec nečakal, no o to bolo jeho sklamanie väčšie, keď ho z prvej priečky "odpálil" Esteban Ocon. Francúz dostal podľa niektorých zatmenie mozgu. Jarno Trulli sa hlási k tejto strane barikády. Počínaniu si mladého jazdca Force Indie nerozumie.

Mercedes získal piaty majstrovský titul za sebou, čo sa v histórii podarilo len jedinému tímu, a teda Ferrari. Na to, aby šance Talianov prežili, potrebovali cez víkend na Interlagose prekonať Mercedes o trinásť bodov. No to by tie preteky museli vyhrať.

"Pre Ferrari by bolo tak či tak ťažké v posledných dvoch pretekoch zvíťaziť. V Brazílii sa trápili ešte väčšmi, aj keď v sobotu vyzerali byť veľmi konkurencieschopní," hovorí v interview pre motorlat.com Jarno Trulli. "Bola to škoda, no preteky spravil zaujímavými incident s Verstappenom. Verstappen mal tie preteky vyhrať. Nehodu s Oconom si nezaslúžil. Hamilton to využil."

Bývalý pretekár F1 má na to, čo sa odohralo v 44. kole, jasný názor: "Veľkú cenu Brazílie 2018 si budeme pamätať práve kvôli tomuto incidentu. Stále nemôžem uveriť tomu, ako mohol Ocon spraviť takú chybu."

"Samozrejme, že to, čo sa udialo mimo trate, je o niečom inom. Verstappen mal právo byť naštvaný, ale to jeho správanie neospravedlňuje. Nemôžete zaútočiť na iného jazdca. Kontroverzie treba riešiť na iných miestach a inými spôsobmi, možno mimo kamier. V minulosti sme vídali takéto veci, ale dnes už podobné reakcie nie sú akceptovateľné," zdôraznil Trulli.

Max Verstappen po kolízii s Oconom
Twitter/F1

O týždeň nás čaká posledné podujatie ročníka, ktorým sa s Formulou 1 rozlúči Fernando Alonso. Ak mu však jeho McLaren dovolí jazdiť len na priečkach, na ktorých sa ocital v Brazílii, tak to príliš veľkolepá rozlúčka nebude. Súboje s kolegom a s Williamsami o to, kto skončí predposledný, si do highlightov svojej kariéry asi nezaradí.

"Fernando má 37 a bol svojím spôsobom prinútený hľadať si miesto niekde inde — vo Formule 1 už lepšie miesto nájsť nedokázal," myslí si Trulli. Španiel teda hľadá nové pôsobisko. Zatiaľ oznámil len to, že sa zúčastní budúcoročných pretekov Indy 500. "Indy je v porovnaní s Formulou 1 úplne iné. Je to prístupnejšia séria pre súkromné tímy. Je to iný svet, no jeho úroveň je istotne nižšia ako F1. Indy 500 sú však len jedny preteky, čo bude robiť potom? Nad tým stále visí veľký otáznik."

Na záver: Čomu sa dnes venuje Jarno Trulli? Z Formuly 1 sa vytratil a v posledných rokoch už nepôsobí ani vo Formule E. "Mňa a moju rodinu zamestnáva výroba vína. Je to niečo, do čoho som sa pustil po F1. Teraz sme už známou firmou, ktorá vyváža víno do celého sveta. Dosť cestujem a spoznávam nové trhy."

Pretekanie v F1 mu už nechýba: "Úprimne, nie. Pretekal som veľa rokov a spravil som všetko, čo som za svoj čas mal. Teraz mám iné priority. Výroba vína je mojou pole position."

Najnovšie z kategórie: Jarno Trulli

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk