F1.sk F1.sk

Gasly kritizuje pneumatiky: Tri zákruty za iným autom a je hotovo
zdroj: Pirelli Motorsport

Gasly kritizuje pneumatiky: Tri zákruty za iným autom a je hotovo

Pirelli sa pokúsilo vyrobiť také pneumatiky, ktoré toho veľa nevydržia. Cieľom tohto kroku bola variabilita stratégií a uľahčenie predbiehania; veď ak má niekto nové gumy, dokáže byť aj o dve sekundy na kolo rýchlejší a na súpera vie zaútočiť.

Ibaže podľa Pierra Gaslyho to nie je také jednoduché. "Existuje mnoho vecí, ktoré by sme vedeli zlepšiť," povedal pretekár Toro Rosso na margo aktuálnych gúm. "Jednoznačne však existuje jeden aspekt, ktorým by sme pretekársky šport zlepšili..."

"Potrebovali by sme robustnejšie pneumatiky, ktoré nie sú také náchylné k prehrievaniu. Toto by nám dalo príležitosť dlhšie nasledovať iné auto. Dnes je to tak, že v tesnej blízkosti za súperom vieme odjazdiť tri zákruty a už sa začneme kĺzať. Tým pádom stúpne teplota gúm možno o tri stupne, čo vedie k strate výkonu. Ono sa to nabaľuje na nabaľuje, teploty ďalej stúpajú a odrazu ste hotoví."

"Toto je vec, na ktorú by si Pirelli malo posvietiť. Už sme im povedali, že by mali rešpektovať aj to, o čo ich žiada FOM (Manažment F1, pozn. red.). Túto vec sme preberali mnohokrát a my ako jazdci by sme asi mali silnejšie prezentovať svoj názor, pohľad i túžbu týkajúcu sa toho, čo v budúcnosti potrebujeme," dodal Pierre Gasly.

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk