F1.sk F1.sk

F3 v Makau: Pole pre Ticktuma, Schumacher deviaty
zdroj: Dan Ticktum/Twitter

F3 v Makau: Pole pre Ticktuma, Schumacher deviaty

Pole position do kvalifikačných pretekov pred Veľkou cenou Makau vybojoval mladík z kádra Red Bullu Dan Ticktum. Ten odjazdil v závere kvalifikácie dve fantastické kolá a zdolal juniora Ferrari Calluma Ilotta.

Ešte päť minút pred koncom mu patrilo až deviate miesto, ale v závere zabral a mal aj potrebné šťastie, že sa pred ním nič neudialo. Taký Ilott sa v poslednom kole zázračne vyhol Marinovi Satovi, ktorý havaroval tesne pred ním. V tých okamihoch havaroval aj Ukyo Sasahara, do ktorého vrazil Joel Eriksson, takže komisári vytiahli červené vlajky.

"Dostal som šancu urobiť všetko správne, čo sa mi v minulom roku nepodarilo," povedal Ticktum, ktorý vtedy štartoval len z ôsmeho miesta, ale napokon so šťastím vyhral. "Bolo to podobne chaotické, ako v minulom roku, ale po zmiznutí žltých vlajok som sa pokúsil odjazdiť dobré kolo. Už to prvé bolo takmer perfektné, ale v ďalšom som napravil ešte niekoľko chybičiek."

Z tretieho miesta vyštartuje v sobotu skoro ráno o druhej hodine nášho času Sacha Fenestraz, zo štvrtého Joel Eriksson. Nedarilo sa Mickovi Schumacherovi, ktorý bol síce najrýchlejší v oboch tréningoch (2:10,674s), ale v kvalifikácii dosiahol horší čas a vyštartuje až deviaty. V poslednom kole jeho auto spomalilo, ale príčiny zatiaľ nepoznáme. 

Sobotňajšie kvalifikačné preteky sa pôjdu na desať kôl a rozhodnú o poradí na štarte nedeľnej veľkej ceny. Tá sa začne o 8.30 h nášho času a bude mať pätnásť kôl.

Výsledky:

kvalifikácia na VC Makau 2018
Autosport

Najnovšie z kategórie: Ostatné série

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk