F1.sk F1.sk

Mercedes priznal, že Bottas mal v Brazílii úlohu brzdiť Ferrari
zdroj: Mercedes

Mercedes priznal, že Bottas mal v Brazílii úlohu brzdiť Ferrari

Valtteri Bottas bol po Veľkej cene Brazílie nahnevaný a otvorene povedal, že ho už nebaví jazdiť defenzívne. Pravdepodobne dúfal, že po majstrovskom rozhodnutí to Mercedes zahrá na neho a pomôže mu vybojovať víťazstvo, ale nestalo sa.

Aj preto bol na Interlagose opäť len "rušňovodičom" vláčika, ktorý sa za ním zoradil. Stratég James Vowles teraz otvorene priznal, že jeho úlohou bolo brzdiť pretekárov Ferrari v záujme získania konštruktérskeho titulu.

"Valtteri mal veľmi silnú kvalifikáciu, ktorá ho postavila na tretie miesto," pripomenul Vowles v publikovanom videu. "Následne mal aj skutočne dobrý štart, vďaka ktorému sa dostal pred Vettela a držal druhé miesto. Od toho okamihu Valtteri vedel, že jeho úlohou bude držať obe Ferrari za sebou - to všetko v záujme konštruktérskeho šampionátu. Zvládol to fantasticky."

"Red Bully boli neskutočne rýchle, ale informovali sme ho o tom, že s nimi v daný deň preteky nezvádzame. Keď s ním Verstappen agresívne bojoval, Valtteri odviedol svoje maximum, ale nemal všetky nástroje, ktoré by inak vo svojom arzenále z hľadiska pohonnej jednotky mal, a ktoré by mu pomohli pri obrane."

"Valtteriho pohonná jednotka mala problém ešte v Mexiku a v dôsledku toho všetkého sme si museli dávať veľký pozor," informoval Vowles, podľa ktorého si tím za žiadnu cenu nemohol dovoliť vypadnutie. Ale strata pozície voči Red Bullu bola povolená, pretože o to Mercedesu v tomto podujatí nešlo.

Ferraristi teda mali smolu. "Vzhľadom na množstvo, o ktoré bol počet jeho motorových výkonnostných nástrojov obmedzený, odviedol fantastickú prácu," pochválil James Vowles Valtteriho Bottasa.

Všetko to v konečnom dôsledku hralo do karát aj Lewisovi Hamiltonovi, ktorý jazdil pred Bottasom. V určitom okamihu mal vážne problémy s motorom a musel ho šetriť, takže zníženie hrozby zozadu sa mu mimoriadne hodilo.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk