F1.sk F1.sk

V Mercedese zatiaľ nevedia, či Hamiltonov motor ešte bude možné využiť
zdroj: Mercedes

V Mercedese zatiaľ nevedia, či Hamiltonov motor ešte bude možné využiť

Toto Wolff po Veľkej cene Brazílie prekvapil vyjadrením o vážnom probléme s motorom Lewisa Hamiltona. V jednom okamihu vraj dostal informáciu, že v ďalšom kole by mal zlyhať. Napokon sa však nič nestalo a Hamilton preteky vyhral. O čo tu teda išlo?

"Skúsim trochu priblížiť to, čo sa v pretekoch vlastne stalo," prezentoval svoj pohľad hlavný stratég Mercedesu James Vowles. "Po prvej zastávke v boxoch sme spozorovali pomerne značný problém. Následne prišli vstupy od veľkého množstva rôznych zdrojov; jednak máme veľký tím tu vo Veľkej Británii v Brixworthe, ktorý spolupracuje prostredníctvom intercomu, no a jednak máme obrovský tím ľudí priamo na trati."

"Tieto dve skupiny pracovali spoločne a neúnavne sa snažili prísť na to, čo by sme na motore mohli zmeniť v záujme toho, aby to zvládol do konca pretekov. Odviedli fantastickú prácu. Nešlo tu pritom len o jednu zmenu, ale bolo v tom obrovské množstvo zmien, na ktorých približne medzi 40. a 50. kolom s Lewisom spolupracovali."

"Finálny výsledok je taký, že motor utrpel určité poškodenia, ale zatiaľ presne nevieme, aké vážne. Musí byť preskúmaný a všetkému musíme porozumieť - až potom budeme môcť spraviť akékoľvek rozhodnutia týkajúce sa Abú Zabí," dodal Vowles.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk