F1.sk F1.sk

Hamilton skritizoval Indiu, vyjadrenia musel korigovať
zdroj: HRT F1 Team

Hamilton skritizoval Indiu, vyjadrenia musel korigovať

Lewis Hamilton sa v jednom z nedávnych rozhovorov zamýšľal nad tým, kam všade smeruje Formula 1 a v ktorých krajinách sa objavuje, resp. sa objavovala. Nie všade to však fungovalo a nie všade to podľa neho bolo vhodné.

"Vo Vietname som už bol a je nádherný," začal svoje konštatovanie. "No boli sme súťažiť aj v Indii, ale tam to bolo ozaj čudné. Je to také chudobné miesto, nuž a potom sa pred vami odrazu z ničoho nič zjaví obrovský a nádherný pretekársky okruh. Bol vo mne taký rozpor."

Nuž a tieto slová nemal použiť, pretože Indom sa nepáčili. Hlavne to "poor place", čo môžeme preložiť aj ako biedne, resp. úbohé miesto. Situácia dospela tak ďaleko, že Hamilton sa opäť prihlásil o slovo a všetko mierne korigoval, resp. dodatočne vysvetlil.

"Ahoj všetci," napísal na Instagrame a neskôr i na Twitteri. "Všimol som si, že niektorí ľudia boli rozladení z mojich komentárov o Indii. V prvom rade musím povedať, že India je jedno z najnádhernejších miest na svete. Tamojšia kultúra je neskutočná. Bol som tam a vždy som si užil úžasné chvíle."

"Ale aj keď je to najrýchlejšie rastúca ekonomika, je tam aj množstvo chudoby. Narážal som na to, že keď sme tam mali veľkú cenu, bolo čudné prechádzať okolo všetkých tých ľudí bez domova a potom doraziť do arény, kde s peniazmi odrazu neboli žiadne problémy."

"Na okruh, ktorý už ani nie je využívaný, minuli stovky miliónov. Tie peniaze mohli ísť na školy alebo na domovy pre tých v núdzi. Keď sme tam mali preteky, tak na ne nikto nechodil, pretože to bolo pravdepodobne drahé, prípadne o ne nemali záujem. Ale stretol som aj úžasných indických fanúšikov," dodal Lewis Hamilton.

Fanúšik menom Waghray Anish Hamiltonovi ešte predtým napísal pomerne rázne slová. "My v Indii milujeme sledovanie pretekov a práve preto nás tam pri premiére bolo 95 000 vrátane mňa," uviedol na Twitteri. "Potom sme však prišli na to, že vy sa vlastne nepretekáte. Jazdíte vo vysokej rýchlosti a držíte sa tímovej réžie. Tak sme teraz radi, že India už nie je v kalendári F1."

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk