F1.sk F1.sk

Video: Ocon vs Verstappen, takto to celé bolo
zdroj: Red Bull Content Pool

Video: Ocon vs Verstappen, takto to celé bolo

Hlavnou udalosťou Veľkej ceny Brazílie bola kolízia Estebana Ocona s Maxom Verstappenom. Pretekár, ktorý strácal celé kolo, vrazil do lídra a pripravil ho o víťazstvo, ktoré napokon vybojoval Lewis Hamilton.

Najlepšie celú situáciu dokumentuje aktuálne video z dielne Formuly 1, ktoré ponúka pohľad Estebana Ocona od konca 41. kola, keď bol povolaný do boxov. Počuť v ňom môžeme aj celú jeho komunikáciu s inžinierom.

Video ukázalo, že Oconova zastávka, v rámci ktorej vymenil softy za supersofty, vôbec neprebehla dobre. Stratil pri nej množstvo času a kvôli tomu sa na trať vrátil len tesne pred Verstappenom. Inžinier ho informoval o možných modrých vlajkách, ktoré skutočne prišli: Ocon neváhal, mierne spomalil a Verstappena pustil pred seba.

Modré vlajky následne dostával aj kvôli Lewisovi Hamiltonovi, ktorý bol však niekoľko sekúnd za ním a k tejto výmene pozícií v skutočnosti nikdy neprišlo. Francúz bol natoľko rýchly, že Hamiltonovi ušiel a modré vlajky už nedostával. Sám to aj potvrdil: "Už nemám modré vlajky."

V tom sa už začal tlačiť na Verstappena a bolo vidieť, že je rýchlejší. "Takže ak chceš, môžeš Verstappena predbehnúť," informoval ho inžinier.

Po chvíli si možný "problém" všimol už aj holandský pretekár, ktorý svojmu inžinierovi zahlásil: "Za mnou mám túto Force Indiu, ktorá na to tlačí." Odpoveď bola nasledovná: "Rozumiem. Áno, má nové supersofty."

A potom to prišlo. Ocon pred prvou zákrutou zaútočil, ale túto pasáž prešiel s Verstappenom ešte bok po boku. V druhej zákrute sa už zrodila kolízia, na ktorú jeden z jazdcov doplatil stratou víťazstva, druhému komisári naparili 10-sekundový trest stop/go.

Paradoxne sa tak stalo v kole číslo 44, čo darovalo víťazstvo pretekárovi s číslom 44.

Viac v priloženom videu...

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk