F1.sk F1.sk

Wolff vidí vo Verstappenovi budúceho šampióna, treba mu však obrúsiť hrany
zdroj: Red Bull Content Pool

Wolff vidí vo Verstappenovi budúceho šampióna, treba mu však obrúsiť hrany

Športový šéf Mercedesu Toto Wolff si myslí, že z Maxa Verstappena môže byť vážny uchádzač o majstrovský titul. Potrebuje však obrúsiť hrany, čo sa mu po prejdení nevyhnutným procesom učenia môže podariť.

"V osobe Maxa máme možnosť vidieť zrod budúceho šampióna," povedal Wolff po Veľkej cene Brazílie. "Má neuveriteľný talent a rýchlosť. Myslím si, že keď sa mu raz podarí obrúsiť hrany, tak z neho bude niekto, kto sa stane majstrom sveta."

"O pár rokov sa pozrie na zábery z týchto pretekov a možno si vytvorí vlastný názor na to, či aj on konal úplne správne alebo nie. Tieto veci však nemôžete urýchliť. Je to proces učenia," skonštatoval Rakúšan.

Wolff okrem toho priznal, že Lewis Hamilton sa s Verstappenom na Interlagose príliš nebil. Cieľom tímu bolo totiž zdolať Ferrari a získať konštruktérsky titul.

"Lewisovi bolo celkom jasné, že Max nebol našim nepriateľom. Bolo to o snahe zdolať autá Ferrari," hovoril ďalej Toto Wolff. "Keď sa za ním Max objavil ako riadená strela, tak bolo jasné, že s ním nebude nevyhnutne bojovať, aby nestrácal celkový čas."

"Išlo hlavne o to, aby sa to s mediumkami pokúsil dotiahnuť až do cieľa. Z pohľadu Mercedesu je totálne irelevantné, kto tie preteky vyhral. Našim cieľom bolo udržať sa pred oboma autami Ferrari," dodal Viedenčan.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk