F1.sk F1.sk

Ricciardo si robí nádeje: Abú Zabí je pre nás silnejší okruh ako Interlagos
zdroj: Sauber

Ricciardo si robí nádeje: Abú Zabí je pre nás silnejší okruh ako Interlagos

Daniel Ricciardo mal v poslednej dobe poriadne množstvo smoly. V posledných desiatich veľkých cenách získal len 52 bodov a mal množstvo technických porúch - jeho kolega Max Verstappen pre porovnanie za rovnaké obdobie vybojoval 151 bodov.

V Brazílii štartoval po výmene turba jedenásty a napokon skončil štvrtý. "Videl som záznam môjho mexického incidentu. V piatok to tu vysielali asi preto, aby mi do rán pridali ešte nejakú soľ," smial sa Daniel Ricciardo po skončení pretekov na Interlagose.

"Videl som aj štatistiku, že v tomto roku mám viac nedokončených pretekov, ako Lewis za posledných päť rokov, takže mi dávajú zabrať. Mám pocit, že vždy, keď neštartujeme na našej tradičnej pozícii, prípadne štartujeme niekde zozadu, máme rýchle auto. A to potom ten hnev len znásobuje."

Austrálčan doplatil v Mexiku na to, že maršáli začali jeho auto hasiť a pena sa dostala aj do turba, takže ho zlikvidovala. "Videl som záznam a myslel som si, že je to len dym. V určitom okamihu tam však napokon boli aj plamene, takže sa na maršála teraz nebudem hnevať. Ich úloha je jasná: keď vidia oheň, majú ho zahasiť. Ja sa na nikoho nehnevám, ale prial by som si, aby to všetko fungovalo perfektne."

"Keď som teraz prešiel brazílskym cieľom, bol som rozladený. Pódium totiž bolo blízko a mali sme na to rýchlosť. Prekvapujúco sme tu mali veľmi rýchle auto a preteky boli zábavné. Viem, že sme mali na lepšie ako štvrté miesto, ale s týmto tímom ma čaká ešte jedna šanca. V Abú Zabí odvedieme maximum. Vďaka rýchlosti, ktorú sme teraz ukázali, ideme do Abú Zabí s optimizmom. Vždy som mal pocit, že je to pre nás silnejší okruh ako tento tu," dodal Daniel Ricciardo.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk