F1.sk F1.sk

Najvyšší šéf Pirelli je fanúšikom Ferrari: Sme blízko k cieľu...
zdroj: Pirelli Motorsport

Najvyšší šéf Pirelli je fanúšikom Ferrari: Sme blízko k cieľu...

Výkonný riaditeľ spoločnosti Pirelli ako celku - nielen športového odvetvia - Marco Tronchetti Provera, je ako správny Talian aj fanúšikom Ferrari. Do istej miery ho aj mrzí, že Scuderia nedokázala ani v tomto roku získať titul.

"Ferrari odviedlo v roku 2018 senzačnú robotu, ale úmrtie Sergia Marchionneho malo vplyv na morálku," povedal Provera v relácii La Politica nel Pallone v rádiu GR Parlamento. "Šéf tímu Maurizio Arrivabene odviedol excelentnú prácu, tím udržal pokope aj v ťažkých časoch a udržal jeho konkurencieschopnosť. Sme blízko k cieľu, na ktorí všetci Taliani dlho čakajú. Ferrari to môže zvládnuť."

Provera sa okrem toho zamyslel aj nad príčinami, pre ktoré to Ferrari nevyšlo. "Mercedes opäť raz ukázal svoju nadradenosť. Ferrari však ukázalo ozajstnú rýchlosť a už aj Red Bull Racing sa vracia k svojej niekdajšej sile. Výnimočný aspekt je aj v tom, ako neskutočne vyrovnane jazdil Lewis Hamilton na najvyššej možnej úrovni."

"Ráta sa však aj morálka. Sebastian Vettel je veľký šampión, ale prišli okamihy, keď stratil štipku sebavedomia. Teraz k jeho boku príde Charles Leclerc, čo by im mohlo vstreknúť dávku pozitívnej energie, dávku niečoho mladíckeho," dodal Tronchetti Provera.

Najnovšie z kategórie: Pirelli

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk