F1.sk F1.sk

Prečo Mercedes opäť nenasadil nové kolesá?
zdroj: TASR/AP

Prečo Mercedes opäť nenasadil nové kolesá?

Mercedes v tretej veľkej cene v rade nenasadil nové kolesá, aj keď FIA mu ich na začiatku mexického víkendu odobrila. Stajňa sa obávala protestu, s ktorým vraj bolo pripravené vyrukovať Ferrari. Nuž a ak by sa tak skutočne stalo, mohla by sa záležitosť ťahať po súdoch a vrhlo by to tieň na získané majstrovské tituly

"V majstrovstvách, ktoré sme už len potrebovali dotiahnuť do konca, sme nechceli dať priestor pre takéto premenné," vysvetlil športový šéf Mercedesu Toto Wolff. "Nechceli sme protest, po ktorom by sa všetko mohlo riešiť celé týždne. My sme totiž cítili, že tieto podložky nie sú zásadne zodpovedné za výkon."

Ale ako potom vysvetliť skutočnosť, že Mercedes má odrazu problémy s manažmentom pneumatík? "Môžem vás uistiť v tom, že podľa nás problémy z týchto posledných troch veľkých cien nie sú prepojené s nepoužívaním tých podložiek. Skôr je to o celkovom koncepte."

Problémy s gumami vraj mali aj ostatní a nie len Mercedes. "Týkalo sa to mnohých ďalších áut. Sebastian sa v nedeľu so svojimi gumami mimoriadne trápil, Kimi bol síce o niečo lepší, ale nie oveľa. Len Red Bull vyzerá v pretekoch silne, ale na druhej strane sú slabí v kvalifikácii. Možno teda našli nejaký kompromis, ktorý im vyhovuje," dodal Toto Wolff.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk