F1.sk F1.sk

Verstappen prezradil, čím ho Ocon vyprovokoval
zdroj: Red Bull Content Pool

Verstappen prezradil, čím ho Ocon vyprovokoval

V priebehu Veľkej ceny Brazílie sme zažili nezvyčajný okamih a kolíziu lídra pretekov Maxa Verstappena s Estebanom Oconom jazdiacim ďaleko za bodmi. Francúz sa po zastávke v boxoch ocitol o kolo pozadu, ale s novými supersoftami bol zhodou okolností rýchlejší ako Verstappen, takže na neho zaútočil.

Ibaže to vôbec nevyšlo, jazdci sa nepochopili a zrodila sa kolízia. Verstappen bol natoľko nahnevaný, že po pretekoch svojho súpera napadol. Teraz prezradil, že nie len tak pre nič za nič, ale kvôli vyprovokovaniu.

"Chcel som ho vyhľadať a opýtať sa, o čo tu išlo a ako sa niečo také vôbec môže stať," povedal Max Verstappen v pondelok večer pre holandskú televíziu Ziggo Sport. "On mi však okamžite odpovedal 'bol som rýchlejší ako ty' a povedal to s takým čudným úsmevom."

"Pred svojimi mechanikmi som sa pokúšal chovať čo najpozitívnejšie, ale pochopiteľne, že po tomto druhom mieste som nemal dobrý pocit. A potom stretnem niekoho ako on, kto sa za to ani len neospravedlnil a reagoval presne opačne ako mal," dodal 21-ročný mladík, ktorý v minulosti s Oconom zvádzal tvrdé súboje v F3.

V roku 2014 tam získal titul práve Esteban Ocon a Max Verstappen skončil tretí. Poznajú sa teda viac ako dobre.

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk