F1.sk F1.sk

Hill prirovnáva Verstappena k Sennovi: Zatiaľ jazdí tak, ako mu káže inštinkt
zdroj: Red Bull Content Pool

Hill prirovnáva Verstappena k Sennovi: Zatiaľ jazdí tak, ako mu káže inštinkt

Damon Hill povedal, že Max Verstappen mu pripomína Ayrtona Sennu. Súčasne vyslovil presvedčenie, že Holanďan sa podobne ako brazílska legenda dokáže poučiť zo svojich chýb a neprestajne bude napredovať. Na okruhu Interlagos podal vynikajúci výkon a išiel si po víťazstvo, v ktorom mu zamedzila len nepochopiteľná kolízia s Estebanom Oconom strácajúcim celé kolo.

Hill si myslí, že skúsenejší pretekár by Oconovi nechal viac miesta. "V F1 sme už mali chlapíka, ktorý tu a tam do niekoho vrazil aj vo chvíli, keď to nepotreboval," povedal majster sveta z roku 1996 Damon Hill pre Motorsport.com. "Hovorím o Sennovi. Vyzerá to tak, akoby existovalo niečo spoločné, čo robia, keď sú veľmi mladí a veciam ešte celkom nerozumejú..."

"Jasne, že Ocon sa ani len nemal dostať do takejto vyhrotenej situácie s lídrom pretekov," pokračoval Hill, ktorý sa Verstappenovi čuduje, že na túto hru pristúpil. Podľa neho mal konať inak a absolútne neriskovať.

"Maxa nechcem kritizovať a aj tak sa tým nič nezmení, pretože i naďalej bude riskovať a takto jazdiť, ale v niektorých veciach sa postupom času poučí a bude jazdiť tak, ako sa naučil jazdiť aj Lewis. Uvedomí si, že víťazstvo v pretekoch je natoľko dôležité a cenné, že ho nemôže ohroziť nejaká hlúposť," skonštatoval Angličan, podľa ktorého potrebuje Verstappen čas tak do dvadsaťpäťky. 

Potom budú jeho "čelové laloky" fungovať tak, ako majú: "Teraz ich ešte nemá pod kontrolou, takže jazdí tak, ako mu káže inštinkt!"

Hill súčasne pripomenul, že Ocon mal právo vrátiť sa do kola lídra, ale určite nemal konať takto. "Keď sa zapojíte do boja s lídrom, musíte si dávať obrovský pozor. Možno bolo dobré dokonca sa ohlásiť vo vysielačke a opýtať sa: 'Mohli by ste Red Bullu vysvetliť, že sa chcem pokúsiť vrátiť do kola lídra?' Ale aj tak by ho predbehol len na pár kôl, takže o chvíľu by o svoju pozíciu tak či tak prišiel," dodal Damon Hill.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Magazín

Pozri viac