F1.sk F1.sk

Villeneuvovi nevadí Verstappenov fyzický útok: Ten druhý bol predsa od neho vyšší!
zdroj: Martin Trenkler

Villeneuvovi nevadí Verstappenov fyzický útok: Ten druhý bol predsa od neho vyšší!

Esteban Ocon sa v Brazílii dopustil zbytočnosti a vrazil do lídra pretekov Maxa Verstappena. Strácal celé kolo a v prípade rýchlosti mal právo vrátiť sa do kola lídra, ale azda mal vyhrať zdravý rozum - takéto riziko nebolo potrebné, pretože nemal čo získať.

Verstappen prišiel o víťazstvo a triumfoval Lewis Hamilton, Ocon dostal najvyšší možný trest v podobe desiatich sekúnd stop/go. Teda úplne najvyšší nebol, pretože existovala aj diskvalifikácia či zákaz štartu v pretekoch, ale z hľadiska pokračovania vo veľkej cene komisári nemali v ponuke nič iné a prísnejšie.

"Ocon je trápny," povedal Villeneuve pre Motorsport.com. "Toto bolo absurdné. Najhoršie je to, že každý videl, čo sa stalo, ale do vysielačky nepovedal ani len 'sorry chlapci, spravil som chybu'. Niekedy je dobré akceptovať, že ste tú chybu spravili."

"Áno, môžete sa vrátiť do kola, v ktorom je líder, ale musíte to spraviť normálne. Nemôžete toho lídra ohroziť. Nemôžete spraviť niečo, kvôli čomu by ten druhý stratil čas a čo by bolo riskantné. Keď predbehnete na rovinke a dostanete sa dopredu, tak fajn. Ale toto vyzeralo ako klasický boj o prvé miesto."

"Ale tu sa ukázalo aj to, že nemá žiadnu pretekársku silu, má nulovú pretekársku silu. V posledných dvoch rokoch sa zrodilo toľko incidentov, ktoré možno boli jeho chybou a možno nie... ale teraz si môžeme myslieť, že pri nich azda nekonal správne, pretože preteky nečítal dobre. No a nikdy sa nepoučí, pretože to vlastne nikdy nie je jeho chyba," zasmial sa Jacques Villeneuve.

Kanaďanovi je naopak ľúto Verstappena, ktorý potom Ocona v zákulisí postrčil a následne bol predvolaný ku komisárom. "Podľa mňa bol po stránke svojej reakcie ešte veľmi zdržanlivý. Veď ho ani neudrel! Čo chceme vidieť? Chceme emócie, chceme vidieť gladiátorov. Je fajn, že konal takto. A ten druhý bol predsa od neho vyšší!"

"Max bol úžasný a jeho manévre v úvode pretekov bez DRS... agresívne a čisté. Toto je už iný Max. Vyzerá to tak, že po Monaku si vzal Ricciardov talent, prípadne to, v čom bol Ricciardo dobrý. Tento Max sa zbavil toho, čo na ňom bolo zlé a od Ricciarda si vzal to dobré. Spravil krok vpred. V posledných niekoľkých pretekoch bol úchvatný," dodal Jacques Villeneuve.

Najnovšie z kategórie: Jacques Villeneuve

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk