F1.sk F1.sk

Verstappen dostal dva dni verejnoprospešných prác
zdroj: Red Bull Content Pool

Verstappen dostal dva dni verejnoprospešných prác

Komisári Veľkej ceny Brazílie rozriešili strkanicu medzi Maxom Verstappenom a Estebanom Oconom; skôr menovanému pretekárovi, ktorý vykazoval značnú dávku nervozity, naparili trest v podobe dvoch dní verejnoprospešných prác v oblasti pôsobenia FIA, ktoré musí absolvovať v priebehu najbližšieho polroka.

Holanďan sa previnil krátko po pretekoch, keď k Oconovi pristúpil počas váženia a niekoľkokrát ho strčil. Francúz následne uviedol, že ak by po chvíli nezasiahli pracovníci FIA, prišlo by aj k tvrdšiemu fyzickému útoku.

"Max Verstappen prišiel do garáže, v ktorej sa vykonáva váženie, zamieril priamo k Estebanovi Oconovi a po niekoľkých slovách začal hádku, aby Ocona viackrát dôrazne potlačil či udrel do oblasti hrudníka," stojí v správe komisárov, ktorí vypočuli oboch jazdcov.

Stewardi uznali, že obaja pretekári konali počas vypočúvania primerane a spolupracovali s nimi. "Komisári od Maxa Verstappena zistili, že z celého incidentu, ktorý sa na trati udial počas pretekov, bol extrémne rozladený a akceptovali jeho vysvetlenie, že pôvodne na Ocona nechcel zaútočiť." 

Bol však do istej miery vyprovokovaný a následne sa neudržal.

Komisári vraj Verstappenovu vášnivosť vedeli pochopiť, ale športovec podľa nich musí konať inak. "Musí byť vzorom pre ostatných pretekárov na všetkých úrovniach a Verstappen v tomto ohľade zlyhal," konštatuje stanovisko s dodatkom, že trestom budú spomínané dva dni verejnoprospešných prác.

Vo verdikte stojí, že prišlo k porušeniu Článku 12.3.1.c Medzinárodného športového kódexu. 

Podobný trest dostal v minulom roku aj Sebastian Vettel, ktorý v Baku počas jazdy za safety carom vrazil do Lewisa Hamiltona. Následne si trest odpykal tým, že sa zúčastnil seminára FIA týkajúceho sa 'stewardingu'.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk