F1.sk F1.sk

Video: Verstappen po pretekoch vyhľadal Ocona, zrodila sa strkanica! (VIDEO)
zdroj: screenshot

Video: Verstappen po pretekoch vyhľadal Ocona, zrodila sa strkanica! (VIDEO)

Max Verstappen bol po Veľkej cene Brazílie poriadne nahnevaný. Preteky mohol vyhrať, ale počas jazdy na prvom mieste do neho vrazil v tom čase šestnásty Esteban Ocon; ten síce strácal celé kolo, ale Verstappen sa mu zdal byť pomalý a išiel ho predstihnúť. Holanďan potom s poškodeným autom síce pokračoval, ale skončil len druhý.

Po prejazde cieľom do vysielačky hlásil, že Ocon by sa mu mal v padoku vyhnúť, no Francúzovi sa to nepodarilo. Pri vážení sa stretli a Verstappen neváhal: okamžite k nemu priskočil, niečo mu povedal a hneď niekoľkokrát ho postrčil.

"Mali sme skvelé auto," zneli prvé slová Maxa Verstappena. "Ale potom som bol pri tom, ako som bol o kolo pred ním, zostrelený takým idiotom... nemám slov."

"Všeobecne to bolo lepšie, ako sme čakali. Auto fungovalo brilantne. Tím mi nastavil správnu stratégiu. Fakt neviem, čo k tomu povedať. Druhé miesto ma síce teší, ale toto sme mali vyhrať!" dodal Verstappen.

Mark Webber označil Oconov počin za "mentálny" a vraj to bolo totálne "mozgové zlyhanie". Helmut Marko mu v priamom prenose ORF vynadal do idiotov. 

Išlo skutočne o neuveriteľnú udalosť, ktorá je znásobená tým, že je jazdcom Mercedesu. Pomohol tak svojmu "kolegovi" Lewisovi Hamiltonovi, ktorý vďaka tomu vyhral.

Oba incidenty Verstappen vs Ocon nájdete v priložených videách.

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk