F1.sk F1.sk

Ericsson po fantastickom výkone: Tímu chcem ukázať, o čo príde
zdroj: Sauber

Ericsson po fantastickom výkone: Tímu chcem ukázať, o čo príde

Marcus Ericsson podal v kvalifikácii na Veľkú cenu Brazílie fantastický výkon. Nielen zdolal kolegu Charlesa Leclerca, ale celkovo skončil siedmy; bol teda najlepší zo zvyšku sveta za troma top tímami Mercedes/Ferrari/Red Bull.

Ba čo viac, vďaka trestu Daniela Ricciarda vyštartuje zo šiesteho miesta a ešte mu môže pomôcť aj prípadný trest pre Sebastiana Vettela. Jeho však teší hlavne to, že svojmu tímu ukázal, o čo príde. Ericsson totiž v Sauberi končí a nové pôsobisko si našiel v IndyCar.

"Odchádzam až po Abú Zabí, ale chcem odísť po pozitívnych výkonoch. Tímu chcem ukázať, o čo príde," skonštatoval Ericsson. "Počas posledných dvoch víkendov som bodoval a dnes som vybojoval siedme miesto. Takto potrebujem pokračovať a skončiť pozitívne..."

"Bolo skvelé, že sa mi to takto podarilo, ale hlavné je to, že spolu s Charlesom sme pred stredom poľa a sme najlepší zo zvyšku sveta. V podaní nás jazdcov to bol skvelý výkon, ale aj tím odviedol skvelú prácu. Na tejto trati je to medzi jednotlivými tímami vyrovnané, takže to bol parádny výkon a som fakt veľmi šťastný."

Sauber je aktuálne na ôsmom mieste konštruktérskeho poradia a má o tri body viac ako Toro Rosso. Dobrý výsledok by mu veľmi pomohol.

"Bude zaujímavé sledovať, čo zajtra spraví počasie," pokračoval Marcus Ericsson. "Sauberu bude na štarte patriť šieste a siedme miesto. Máme skvelú príležitosť na veľké body. Bude to vzrušujúce popoludnie."

Najnovšie z kategórie: Sauber

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk