F1.sk F1.sk

Čo očakáva od kvalifikácie Damon Hill?
zdroj: Red Bull Racing

Čo očakáva od kvalifikácie Damon Hill?

Damon Hill je veľmi zvedavý na to, ako dopadne brazílska kvalifikácia. Všeobecne však predpokladá, že do boja o pole position sa zapoja len dva tímy; Red Bull na to nebude mať.

"V kvalifikácii očakávam duel na najvyššej úrovni, v ktorom budú Ferrari a Mercedes-Benz," povedal Hill pre Sky Sports F1. "Hlavne v dlhej pasáži do kopca, ktorá vedie smerom späť k štartu, je potrebný maximálny výkon. Nuž a jazdci Red Bullu ho jednoducho nemajú. V prostrednej časti poľa, kde je viac zákrut, sú na tom Verstappen i Ricciardo dobre, ale v tejto pasáži strácajú."

Majster sveta z roku 1996 je zvedavý na to, aký výkon predvedie Sebastian Vettel. "Sám vie, aké dôležité je to, aby spolu s Ferrari ukončil sezónu pozitívne. Najlepšie by bolo víťazstvami v Brazílii i v Abú Zabí. Nejde ani tak o to, aby zachránili šancu v konštruktérskom pohári, ale skôr o to, aby sa rozbehli a rozbeh si preniesli aj do budúcej sezóny. Cítiť z neho veľkú odhodlanosť."

Hill okrem toho praje aj Valtterimu Bottasovi, ktorý ukázal, aký je tímový hráč. "Ľudia nezabudli na to, ako musel v Rusku Hamiltona pustiť dopredu. Veľa ľudí by sa preto tešilo, ak by Bottas dosiahol úspech. Aj sám veľmi chce ukázať, že nie je len nosič vody a Hamiltona v kvalifikácii dokáže nechať za sebou. Jednoduché to však nebude, pretože Lewis je podľa mňa výnimočný muž svojej generácie. Je na dobrej ceste k tomu, aby Michaelovi Schumacherovi uchmatol ešte nejaký ten rekord."

Ešte jedna otázka ku kvalifikácii: Budeme vidieť aj taktizovanie a jazdu vo vzduchovej clone? "Niečo takéto sme skúšali aj v mojich časoch, ale bude to ťažké. V takomto prípade je dôležité dokonalé načasovanie oboch pretekárov. Nuž a jeden z nich musí svoje kolo obetovať."

"Celkovo by som povedal, že strieborné šípy tu na mňa zatiaľ nespravili taký dojem ako Ferrari. Aj v Mexiku mali problémy s pneumatikami. Lewis však má danosť, že pole position vie získať aj doslova z ničoho. Bude to napínavé!" odkázal Damon Hill.

Najnovšie z kategórie: Damon Hill

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk