F1.sk F1.sk

Sauber potrebuje k Ericssonovi aj druhého rezervného jazdca
zdroj: Pirelli Motorsport

Sauber potrebuje k Ericssonovi aj druhého rezervného jazdca

Sauber v budúcom roku nasadí Kimiho Räikkönena s Antoniom Giovinazzim a súčasne oznámil, že Marcus Ericsson bude testovacím a rezervným jazdcom. So Švédom to však nebude celkom jednoduché, pretože napokon bude pôsobiť aj v IndyCar a nebude mať toľko času, ako by bolo potrebné.

Keď si porovnáme kalendáre F1 a IndyCar, celkovo sa "bijú" až počas ôsmich víkendov. Nuž a k tomu treba prirátať aj ďalšie, ktorých zvládnutie by bolo z pohľadu Ericssona komplikované. Sauber preto potrebuje ešte jedného rezervného jazdca, ktorým by vraj mohol byť napríklad Pascal Wehrlein.

"Úprimne, o tomto sme sa ešte nebavili," povedal šéf tímu Frédéric Vasseur pre Motorsport.com. "Ak by Wehrlein bol simulátorovým testovačom Ferrari, tak by počas víkendov asi ostával v továrni... OK, v Monze a v Monaku by ten presun zvládol."

"Moja stratégia by však bola skôr taká, že po boku Marcusa by bolo dobré investovať do niekoho mladého a pripravovať ho na budúcnosť. Skôr to bude takáto filozofia, ako niečo iné. Avšak v súčasnosti je dosť ťažké nájsť niekoho, kto má na superlicencii 40 bodov!"

Ak by sa aj nikto nenašiel, vraj by to nebola veľká tragédia. "Aj v tomto roku sme niektoré podujatia zvládli takto..."

Celkovo je podľa Vasseura dobré, že Ericsson bude niekde súťažiť. Takto sa vraj udrží vo forme. "Bolo by dosť ťažké len tak čakať a nič nerobiť, aj keď Paul di Resta v minulom roku preteky zvládol aj takto a bol fakt úchvatný."

"Ale nie je to ľahká situácia... asi najlepšie je ostať pod tlakom a súťažiť. Pozrieme sa na kalendár a uvidíme, aké priority Marcus bude mať. S tímom však určite bude prepojený a udržíme si silný vzťah," dodal Fred Vasseur.

Najnovšie z kategórie: Sauber

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk