F1.sk F1.sk

Carey sa hrozby odchodu Silverstonu nezľakol: Vždy existujú aj iné možnosti
zdroj: Red Bull Racing

Carey sa hrozby odchodu Silverstonu nezľakol: Vždy existujú aj iné možnosti

V priebehu týždňa sme zachytili slová vedúcich predstaviteľov Liberty Media, ktoré naznačovali, že nad Silverstonom nebudú mať prílišné zľutovanie. Zástupcovia tohto okruhu totiž vypovedali zmluvu s Formulou 1 a verili, že si vybojujú lepší a výhodnejší kontrakt. Ibaže vôbec to tak nemusí byť a narazili na odpor, aký asi nečakali.

Silverstone má tak zmluvu už len pre rok 2019 a ak za svoje miesto v kalendári nebude ochotné zaplatiť, môže Veľká cena Veľkej Británie celkom vypadnúť z kalendára. Tento scenár sa však pochopiteľne neočakáva, pretože Liberty Media by ju rada presunula niekde inde. Možno do Londýna...

"Čo sa týka prebiehajúcich negociácií a rozhovorov, tak už v minulosti sme povedali, že tento šport má zjavne rád vyjednávanie na verejnosti," reagoval Chase Carey, ktorého slová cituje Motorsport.com. "Podľa mňa to však medzi partnermi nie je najzdravší spôsob. Nechceme poskytovať veľa komentárov týkajúcich sa interných rozhovorov."

"Preteky v Silverstone si ceníme, ale musíme sa dostať do bodu, ktorý pre nás bude fungovať... a tieto rozhovory prebiehajú. Vždy existujú aj iné možnosti," pokračoval Američan, ktorý je nástupcom Bernieho Ecclestona. "Aktuálne máme potrebné šťastie, že disponujeme viacerými miestami, ktoré majú záujem o preteky, ako je počet pretekov, ktoré dokážeme mať. A to je fajn pozícia."

"Tieto možnosti skúmame. Musíme sa postarať o to, aby sme spravili najlepšie rozhodnutia pre fanúšikov, pre pretekársky šport ako taký, ale aj pre nás ako podnikateľskú jednotku," hovoril ďalej Carey.

Už teraz vieme, že v roku 2020 do kalendára pribudne Vietnam, ktorý nemá problém zaplatiť možno aj pomerne vysoký vstupný poplatok. O slovo sa hlási aj Holandsko a naďalej sa uvažuje aj o Miami. Nuž a záujemcov o preteky je omnoho, omnoho viac.

"Našou prioritou ostáva USA. Rozhovory prebiehajú všade možne, nie je to len o Miami," prezradil Chase Carey. "Ale myslíme si, že Miami by pre nás bolo skvelým ukážkovým podujatím z pohľadu celého sveta, nie len z pohľadu USA."

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk