F1.sk F1.sk

Räikkönen nechce špekulovať: Lewis Hamilton je majster sveta a basta
zdroj: Mercedes

Räikkönen nechce špekulovať: Lewis Hamilton je majster sveta a basta

Kimi Räikkönen získal svoj jediný majstrovský titul ešte v roku 2007 a stalo sa tak práve na Interlagose, kde sa Formula 1 predstaví počas tohto víkendu. Mal i potrebné šťastie, pretože dva víkendy pred koncom ročníka strácal na Lewisa Hamiltona sedemnásť bodov, no zvrátil to.

Hamilton najskôr v Číne neuveriteľne vypadol na vstupe do boxov a potom získal v Brazílii len dva body. Iceman ich nakoniec nazbieral 110, Hamilton s Fernandom Alonsom po 109. Vyrovnanejšie to už byť azda ani nemohlo.

"Na ten titul myslím len vtedy, keď sa ma na neho niekto opýta," zareagoval vo štvrtok Kimi Räikkönen. "Nie sú v tom žiadne emócie. Jasne, že som ho získal na tomto okruhu, ale v tejto sezóne nám to rýchlosť nepridá."

Ferrari sa ešte chce pokúsiť zabojovať o konštruktérsky titul. Medzi jednotlivcami už triumfoval Hamilton, medzi tímami sú misky váh naklonené výrazne na stranu Mercedesu. Strieborní majú o 55 bodov viac ako Scuderia.

"Z pohľadu tímu neexistuje dôležitejší titul," skonštatoval Iceman. "Nie sme v dobrej východiskovej situácii. Proti Mercedesu to bude ťažké, ale nie nemožné. Či sa nám to podarí, uvidíme o dve podujatia."

"Celkovo je tu v Brazílii pekný okruh. Od okamihu, ako položili nový asfalt, máme lepší grip. Obrubníky sa za tie roky kompletne zmenili a tým pádom sa zmenila aj optimálna stopa."

Na záver ešte zákerná otázka k tohtoročnému šampionátu. Môžeme skôr povedať, že Hamilton titul získal alebo ho Vettel stratil? "Pochopiteľne, že Lewis ho získal," odvetil Kimi Räikkönen. "Ten, kto nazbiera najviac bodov, je majster sveta. Na to, či ho jeden získal alebo druhý stratil, sa môžete opýtať desiatich ľudí a dostanete desať rôznych odpovedí. Na skutočnosti to však nič nemení: Lewis Hamilton je majster sveta a basta."

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk