F1.sk F1.sk

Verstappen bol v Mexiku taký nas****, že takmer niekomu ublížil
zdroj: Red Bull Content Pool

Verstappen bol v Mexiku taký nas****, že takmer niekomu ublížil

Max Verstappen vyhral nedávnu Veľkú cenu Mexika, ale ešte po kvalifikácii bol poriadne napálený. Posledné ostré kolo mu nevyšlo a pole position mu vyfúkol jeho kolega Daniel Ricciardo. Ten mu tak nedovolil stanoviť rekord pre najmladšieho víťaza kvalifikácie.

Verstappen síce hovoril, že o tento štatistický zápis mu nejde, ale nevyzeralo to tak. Jeho otec Jos navyše prezradil, že Ricciardova radosť Maxa totálne vytočila a hlavne kvôli tomu počas nasledujúcej noci takmer nespal.

"Nahnevaný som bol hlavne kvôli problémom, ktoré som mal v kvalifikácii s motorom," povedal Verstappen vo štvrtok v brazílskom Sao Paulo. "V ten víkend som bol jasne najrýchlejší, ale počas 75 sekúnd som nebol. Bol som fakt nas****. A pochopiteľne, že každá maličkosť, ktorá sa toho týkala, ma ešte viac nahnevala."

"Ani to neviem vysloviť, ale ak by mi po kvalifikácii niekto povedal niečo zlé, asi by som mu ublížil. Taký som bol zlostný. Každá maličkosť to ešte zhoršovala," dodal holandský mladík.

Otázku týkajúcu sa tejto témy dostal aj Daniel Ricciardo. "Bol som si vedomý toho, že Max bol po kvalifikácii poriadne nazlostený, na tlačovke a všeobecne," priznal Austrálčan. "Je zrejmé, že nebol spokojný, ale nemyslím si, že to bolo orientované na mňa. Rovnako nahnevaný by bol každý, komu by tak tesne ušla prvá pole position."

"Ak by som bol na jeho mieste a takto by mi ušla prvá pole position kariéry, bolo by to rovnaké. A vlastne aj keby to nebola prvá... Máme v sebe súťaživého ducha. Ja to vôbec nevnímam ako niečo osobné. Pochopiteľne, že som mal obrovskú radosť, pretože je to ťažký rok. V boji o pole som nebol favoritom a keď sa to podarilo, tak som bol fakt rozradostený," poznamenal Ricciardo.

Verstappen môže byť najmladším držiteľom pole position aj v prípade, ak mu to vyjde v Brazílii alebo v Abú Zabí. Na týchto okruhoch však už Red Bull nemá reálnu šancu. Jedine ak by pršalo.

"Na tom rekorde mi až tak nezáležalo," prihlásil sa o slovo Max Verstappen. "Nemyslím si, že takému Lewisovi by záležalo na tom, či je najmladším držiteľom pole position. Má päť titulov... asi chápete, čo chcem povedať. Nie je to veľká vec. Ale keď som už bojoval o pole, tak som ju chcel mať."

"Mal som pocit, že som na ňu vôbec nemal šancu. V iných kvalifikáciách odjazdím aj skvelé kolá, no skončím len tretí alebo piaty. Teraz som mal zo všetkého hrozný pocit, ale aj tak som skončil druhý. A navyše tak tesne," dodal Max Verstappen.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk