F1.sk F1.sk

Hamilton neplánuje Bottasovi vracať víťazstvo
zdroj: FIA

Hamilton neplánuje Bottasovi vracať víťazstvo

Valtteri Bottas mal Veľkú cenu Ruska výborne rozbehnutú, ale po žiadosti tímu pustil do čela svojho kolegu Lewisa Hamiltona. Pomohol mu tak v boji o titul a teraz, keď je už o všetkom rozhodnuté, sa uvažuje o odplate. Mohol by Lewis spraviť to isté pre Valtteriho?

"Tím nespraví takéto rozhodnutie," skonštatoval Hamilton jasne naznačujúc, že nič takéto nečaká. "Ak budem v takejto pozícii... Valtteriho sa neplánujem pýtať, či by to chcel. Podľa mňa by to ani nechcel. Chce vyhrať férovo. Neviem, či by som mu darovaním víťazstva spravil dobre."

"A nemyslím si ani to, že by to potreboval. Podľa mňa to vie zvládnuť aj sám," pokračoval Angličan, ktorý mu môže poskytnúť pomoc len v priebehu víkendu: "Vždy som otvorený z hľadiska môjho nastavenia a budem v tom pokračovať."

"Pre Valtteriho by bolo dobré, ak by sezónu ukončil úspešne, v aute by sa cítil dobre a zavŕšil by to vo veľkom štýle. V minulom roku sa mu to podarilo a potom ho to naštartovalo aj na začiatku tohto ročníka," skonštatoval Hamilton.

Jedna z otázok sa týkala aj toho, prečo Lewis na Interlagose vyhral zatiaľ len raz. A aj to v netradičných podmienkach - v daždi pred dvoma rokmi. 

"Vlastne ani neviem, prečo som tu nevyhral viackrát. Neviem to vysvetliť, ale je to ťažký okruh. Som vďačný aj za to jedno víťazstvo, ale prirodzene ich chcem viac," dodal Lewis Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk