F1.sk F1.sk

Ocon potvrdil, že neodíde do žiadnej inej série
zdroj: Force India

Ocon potvrdil, že neodíde do žiadnej inej série

Esteban Ocon po sezóne ukončí svoje pôsobenie vo Force Indii a vyzerá to tak, že v budúcom roku bude oddychovať. Nenašiel si žiadne pôsobisko a do inej série ísť neplánuje.

"Diskutovali sme o tom a mohol by som súťažiť na mnohých rôznych miestach, ale nepôjdem do detailov," skonštatoval Francúz vo štvrtok na okruhu Interlagos. "Ale rozhodli sme sa nespraviť tak."

Ocon si myslí, že z jeho pohľadu by bolo najlepšie naďalej sa etablovať v Mercedese, spoznávať sa s tamojšími ľuďmi a využiť nejakú tú testovaciu príležitosť. "Je to tak. Ak v budúcom roku nebudem súťažiť, posnažím sa byť blízko k Mercedesu a čo najviac sa od nich naučiť. Možno tu a tam testovať - ak sa bude dať. Prípadne s nimi aspoň nejako spolupracovať."

"Nemám pocit, že by som niekde inde mohol zbierať cenné skúsenosti. Predtým som to tak robil a keď som čakal na miesto v F1, absolvoval som napríklad DTM. Vtedy som sa tam veľa naučil, ale nemyslím si, že by to pri mojich dnešných skúsenostiach z F1 platilo aj tentoraz. Nemám v pláne pôsobiť v žiadnej inej sérii," zdôraznil 22-ročný rodák z Évreux.

Posledná šanca na budúcoročné pôsobenie v F1 je spojená s tímom Williams. "Viem len to, že to nie je v mojich rukách," priznal Esteban Ocon. "A nie je to ani v rukách môjho manažmentu. Rozhodnúť musí Williams a uvidíme, ako sa to vyvinie. Pred nami sú však ešte dve podujatia a pokúšam sa koncentrovať práve na ne."

Najnovšie z kategórie: Force India

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk