F1.sk F1.sk

Pre Vettela bol vraj rok 2009 horší ako 2018
zdroj: TASR/AP

Pre Vettela bol vraj rok 2009 horší ako 2018

Sebastian Vettel bol počas značnej časti aktuálnej sezóny vyrovnaným súperom Lewisa Hamiltona a ešte po Veľkej cene Belgicka sa zdalo, že celkovo by mohol mať navrch. Potom sa však odrazu všetko rozsypalo ako domček z karát a ostali mu len oči pre plač.

Sám však tvrdí, že zvládnutie prehry v roku 2009, keď podľahol dlho dominantnému Jensonovi Buttonovi, bolo ťažšie. Na Angličana mu v konečnom dôsledku chýbalo len jedenásť bodov.

"Už trikrát som bol v takejto pozícii: v rokoch 2017, 2009 a teraz," povedal Vettel vo štvrtok na Interlagose. "Najhorší bol asi rok 2009. Nikdy neviete, čo prinesie budúci rok a netušíte, či ešte dostanete ďalšiu šancu. Veľmi tvrdo pracujem a vždy verím, že to ešte príde, ale napokon to neviem, pretože toto nie je možné predpovedať. Žiadny z týchto okamihov nebol príjemný."

V prvej časti aktuálneho ročníka mal Vettel párkrát najrýchlejšie auto, ale celkovo spravil viacero zbytočných chýb a unikli mu cenné body. Najhoršie to bolo v Nemecku, kde vypadol z prvého miesta.

"Poznám svoju prácu a poznám svoje úlohy. Nemyslím si, že v budúcom roku sa to z hľadiska toho, čo musím spraviť, zmení. V tomto roku sa udialo veľa vecí a ako tím i ako jednotlivec sa z toho budeme môcť niečo naučiť, aby sme v budúcom roku latku posunuli ešte vyššie."

Podľa Sebastiana to nakoniec nebolo len o tom, že doplatil na chyby, ale išlo tu aj o nastúpenie na nesprávnu vývojovú cestu. "Niečo sa pokazilo a musíme si z toho niečo odniesť. Niečo zlyhalo a nepokračovali ani nevyvíjali sme správnym smerom..."

"Áno," odpovedal Sebastian Vettel na ďalšiu otázku, či aj naďalej ostáva maximálne motivovaný. "Mám tu svoju misiu a naďalej chcem vyhrať. Toto sa nezmenilo. Posledné preteky bolo ťažké stráviť a aj zima bude asi rovnaká. No vzdať sa neprichádza do úvahy."

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk