F1.sk F1.sk

Pérez: Pri talente, ktorý mám, som už mal dosiahnuť väčšie veci
zdroj: Force India

Pérez: Pri talente, ktorý mám, som už mal dosiahnuť väčšie veci

Čas beží a Sergio Pérez končí už svoju ôsmu sezónu vo Formule. V priebehu tohto obdobia sme ho registrovali v tímoch Sauber, McLaren a Force India, nuž a pri jeho mene svieti celkovo osem pódií. Nie je to najhoršia vizitka, ale sám s ňou nie je príliš spokojný.

"Myslím si, že pri talente, ktorý mám, som už mal dosiahnuť väčšie veci," povedal Pérez v rozhovore pre oficiálnu stránku Formuly. "Súčasne som si však vedomý aj toho, že Formula 1 je do veľkej miery o správnom načasovaní. Príležitosti sú z hľadiska tímov, do ktorých môžete ísť a aké dobré môžu byť, výrazne limitované. Rok 2012 bol môj veľký rok (získal tri pódiá so Sauberom, pozn. red.) a potom som si asi zvolil zlý tím (McLaren, pozn. red.). Následne to malo vplyv na celú moju kariéru."

Mexičan bol v tom čase natoľko uznávaný, že o jeho služby mali záujem aj veľké tímy. V McLarene nahradil odchádzajúceho Lewisa Hamiltona a zdalo sa, že robí dobre, veď tento tím vyhral posledné preteky ročníka 2012. Od toho okamihu však už netriumfoval ani raz.

"Budúcnosť vyzerala úžasne," zaspomínal si Checo na toto obdobie. "Ale nevyšlo to. Ten rok bol ako nočná mora. Auto nebolo dobré a bojoval som s mimoriadne skúseným kolegom (Jensonom Buttonom, pozn. red.), ktorý to ťažké auto zvládal dobre. V prvej časti sezóny to nebolo dobré, v druhej som ho porážal. V McLarene sa však v tom roku udialo veľké množstvo vecí, ktoré sa postarali o to, že som o svoje miesto prišiel."

Dvadsaťosemročný pretekár si potom našiel flek vo Force Indii, kde sa udomácnil. "Od toho okamihu sa mi zmluva skončila po každom roku, ale vždy som dostal aj ponuky od iných tímov. Záujem o mňa prejavili aj dobré tímy, čo je fajn. Som na to hrdý. Na trati odvádzam to, čo sa očakáva. V posledných dvoch rokoch som bol najlepší zo zvyšku sveta. Ak nesedíte v Mercedese alebo Ferrari, tak Force India je asi najlepšie miesto."

"Milujem tento tím. Poznám tu každého a mám tu skvelých kamarátov. V mojom vnútri je niečo, čo chce s týmto zoskupením dosiahnuť veľký úspech. Tento tím mi toho dal veľmi veľa," pokračoval Sergio Pérez, ktorého vraj tento šport naďalej baví: "Sme pretekári, nás to nikdy nezačne nudiť."

"Celé toto súťaženie, vášeň, spôsob života. Ťažko s tým skončiť. Niekedy sa dostaví sklamanie, že nemáme príležitosť sedieť v dobrom aute, ale to súťaženie je tu napriek tomu. Práve toto ma poháňa. Chcem pokračovať a uvidíme, aké príležitosti sa objavia v roku 2021, keď prídu zmeny pravidiel."

"Nikto navyše nečakal, že Valtteri skončí v Mercedese. Je to dôkaz, že stať sa môže všetko. Do veľkej miery je to o načasovaní a šťastí. Tieto veci doposiaľ neboli na mojej strane a uvidíme, či prídu v ďalších rokoch. V F1 nikdy neviete, čo sa stane," dodal Sergio Pérez.

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk