F1.sk F1.sk

Leclerc o Sauberi: Už to vôbec nevyzerá ako ten tím zo začiatku ročníka
zdroj: Sauber

Leclerc o Sauberi: Už to vôbec nevyzerá ako ten tím zo začiatku ročníka

Keď Charles Leclerc prišiel do Sauberu, išlo o podpriemerný tím potácajúci sa na posledných priečkach. Ibaže situácia sa zmenila a stajňa sa pod novým šéfom Frédéricom Vasseurom akosi prebrala. Pochopiteľne jej pomohla aj podpora Ferrari a Alfy Romeo, nuž a svoju rolu možno zohral aj Leclerc. Odrazu to klape.

"Rozhodne sme postupom času omnoho lepší a už to vôbec nevyzerá ako ten tím zo začiatku ročníka," povedal Leclerc pre Autosport. "Po stránke výkonu sme spravili veľký krok vpred. Na začiatku ročníka sme bojovali o to, aby sme neboli poslední, teraz bojujeme o Q3. Je skvelé vidieť to, ale naďalej máme množstvo potenciálu, ktorý vieme odomknúť vo zvyšných dvoch pretekoch."

Monačan toto zoskupenie opustí a odíde do Ferrari, kde bude kolegom Sebastiana Vettela. Zo Sauberu odíde aj Marcus Ericsson, pričom túto dvojicu nahradia Antonio Giovinazzi a Kimi Räikkönen. 

Leclerc dúfa, že stajni sa bude dariť: "Skutočne v to dúfam. Do budúcnosti majú fakt dobré vízie a rozhodne aj dobrý potenciál. Tím každodenne rastie a každodenne tu pracuje viac a viac ľudí. Určite to teda vyzerá dobre."

"Pre mňa bolo mimoriadne zaujímavé prísť ako nováčik do tímu, ktorý dokáže v priebehu ročníka tak výrazne napredovať. Mohol som vidieť zlepšovanie auta i to, ako stajňa pracuje na svojom vlastnom vývoji. Bol to perfektný príklad a určite som sa vďaka tomu veľa naučil," dodal Charles Leclerc.

Najnovšie z kategórie: Sauber

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk