F1.sk F1.sk

Carey zmýšľa dlhodobo, v F1 chce mať aj vietnamského jazdca
zdroj: TASR/AP

Carey zmýšľa dlhodobo, v F1 chce mať aj vietnamského jazdca

Chase Carey a spol. v stredu s hrdosťou oznámili, že Formula 1 bude mať od roku 2020 preteky aj vo Vietname. Pri dnešnom pohľade na hanojské cesty je ťažké predstaviť si, že tam bude stáť pretekárska trať, ale potrebné investície zvládnu azda všetko.

Carey však má väčšie plány. Bol by rád, ak by táto rozmáhajúca sa ekonomika nemala len vlastné preteky, ale aj vlastného jazdca.

"Chceme zabezpečiť príležitosti pre jazdcov rôznych národností z celého sveta," povedal Carey pre agentúru AFP. "Veľmi radi by sme mali Číňana, Američana, ženu, Vietnamca. Všetko to v budúcnosti chceme mať."

"Podľa nás neexistuje nič lepšie, ako mať preteky po celom svete, ale aj tímy a jazdcov z celého sveta," skonštatoval Američan, ktorý zdôraznil, že spolu so svojimi ľuďmi uvažuje dlhodobo. Uvedomuje si, že s Kórejskou republikou či Indiou to športu nevyšlo, nuž a po rokoch sa vytratila aj Malajzia.

"Ázia je dôležitá, pretože je to miesto považované za motor budúceho rastu sveta. Bude to čoraz dôležitejšia časť sveta," zdôraznil Chase Carey. "Byť v Ázii je rozhodne jedným zo stavebných kameňov našej dlhodobej stratégie rastu."

"Je veľmi dôležité mať dlhodobý výhľad. V minulosti sme podľa mňa po stránke mnohých vecí uplatňovali tak trochu krátkodobé hľadisko," dodal nástupca Bernieho Ecclestona.

Najnovšie z kategórie: VIETNAM

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk