F1.sk F1.sk

Sainz očakáva s McLarenom boj o podobné priečky ako teraz s Renaultom
zdroj: Renault Sport

Sainz očakáva s McLarenom boj o podobné priečky ako teraz s Renaultom

Carlos Sainz pôsobí v Renaulte a v tomto zoskupení chcel aj ostať, ibaže jeho zamestnávateľ napokon angažoval Daniela Ricciarda. Sainz v tom čase patril Red Bullu a Renaultu to príliš nevyhovovalo, aby sa tímu následne naskytla omnoho zaujímavejšia alternatíva.

Španiel mal v konečnom dôsledku šťastie a rýchlo si našiel miesto v McLarene, ktorý je však aktuálne pomerne slabý. V budúcom roku by sa podľa všetkého mal zlepšiť, pretože ide o veľkú stajňu. "Ak nesedíte vo Ferrari alebo v Mercedese, tak je dosť ťažké získať titul," usmial sa Sainz, ktorého slová priniesla španielska agentúra EFE. 

"McLaren prežíva ťažký rok. Uvedomili si, že sa pravdepodobne neuberali správnym smerom," pokračoval. "Podľa mňa im to však pomohlo učiť sa, všetko tak trochu zresetovať a začať od nuly. Musíme však byť realisti a uvedomiť si, že pravdepodobne budeme bojovať o podobné pozície, o aké bojujem teraz s Renaultom."

Dvadsaťštyriročný pretekár si uvedomuje, že McLaren nevyzerá ako ideálny krok, ale podľa neho je to "stavenie na istotu", pretože "ide o druhý najprestížnejší tím F1."

"Všetky spoločnosti, všetky tímy i všetci jazdci prechádzajú lepšími i horšími obdobiami. McLaren má aktuálne jedno z tých horších. Ja si však myslím jedno: keďže patria medzi najlepšie tímy histórie Formuly 1, vedia, ako sa z toho dostať," dodal Carlos Sainz.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk