F1.sk F1.sk

Van Amersfoort o Mickovi Schumacherovi: Nie je taký šialený ako Max
zdroj: Mick Schumacher/Twitter

Van Amersfoort o Mickovi Schumacherovi: Nie je taký šialený ako Max

Mick Schumacher v tomto roku triumfoval v európskej F3 a vyzerá to tak, že v budúcom roku bude pôsobiť vo Formule 2. Zaznamenal obrovský výkonnostný progres a bude zaujímavé sledovať, či ho potvrdí aj v druhej najvyššej sérii tohto formulového rebríka.

"Jeho pokroky boli skvelé," povedal jeho šéf ešte z čias pôsobenia v F4 Frits van Amersfoort pre Sport1.de. "V tomto roku ukázal, že sa z neho stáva skutočne veľký pretekár. Krok z F4 do F3 je veľmi veľký a ťažký. Na to, aby ste ho zvládli, potrebujete čas a množstvo nasadenia. Treba, aby toho zapasovalo veľa. Mick pochopil, že musí odviesť množstvo roboty a práve preto zažil takú super sezónu."

Jeho súper Dan Ticktum ho však obvinil z niečoho nelegálneho a naznačil, že mal lepšie auto ako súperi. "Bolo tu niekoľko špekulácií, ale všetko je to hlúposť. Viem, že ak sa športovec cíti dobre, tak lieta. Ak by bol futbalista, tak by sme povedali, že je v špičkovej forme. Takto to treba u Micka vnímať. Bol v absolútne špičkovej forme a bol čoraz lepší. Videl som to aj na Maxovi Verstappenovi a Charlesovi Leclercovi, ktorí u nás tiež jazdili."

Van Amersfoort pripomenul, že Schumiho začiatky neboli jednoduché a ešte počas pôsobenia v jeho tíme dostal dokonca aj zákaz štartu: ignoroval totiž červené vlajky. "Toto všetko sú fázy, ktorými si pretekár musí prejsť," usmial sa. "Od svojho otca sa zjavne naučil, že v tomto športe nestačí len vedieť jazdiť, ale treba aj tvrdo pracovať."

"Mick vždy ukazoval, že sa chce učiť. V porovnaní s Maxom však nemal taký koučing... ten mal totiž obrovskú podporu zo strany svojho otca. Tú Mick žiaľ nemal. Preto sa musel do všetkého sám omnoho viac vložiť a ono ho to napokon posilnilo."

Van Amersfoort následne porovnával Maxa Verstappena, Micka Schumachera a Charlesa Leclerca. "Všetci sú veľmi odlišní," skonštatoval. "Ešte nikdy som nevidel nikoho, kto je taký prudký a rázny ako Max. Toto však nemusí vždy vyjsť, čo sme videli už viackrát. Leclerc viac uvažuje, ale takisto má vysokú rýchlosť. Osobne si myslím, že Ferrari spravilo pri jeho angažovaní dobre. Mick je zasa pretekár, ktorý veľmi veľa pracuje. Nie je taký šialený ako Max a používa hlavu. Jeho silou je to, že preteky chce vyhrávať i hlavou a aj tak bude robiť."

"Všetkým svojim pretekárom vždy hovorím, aby boli s Formulou 1 opatrní. Tam je to veľmi ťažké hlavne mentálne. Mick má už teraz veľa roboty s množstvom svojich fanúšikov a myslím si, že Formula 2 bude pre neho najlepšou voľbou. Mám pocit, že v F1 aktuálne aj tak nie je voľný žiadny kokpit, v ktorom by sa Mick cítil dobre. Preto nevidím problém v tom, ak absolvuje jeden rok v F2," dodal Frits van Amersfoort.

Najnovšie z kategórie: Mick Schumacher

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk