F1.sk F1.sk

Renault si vtipne vystrelil z Verstappena
zdroj: TASR/AP

Renault si vtipne vystrelil z Verstappena

Vzťahy medzi Renaultom a Maxom Verstappenom sú dlhodobo napäté. Holandský pretekár viackrát otvorene prezentoval nespokojnosť s touto pohonnou jednotkou a je celkom zrejmé, že výrobcovi niečo také nevonia. Cítiť to aj v aktuálnom preview Renaultu pred Veľkou cenou Brazílie.

"Keď hľadáme spoločné znaky Mexika a Brazílie, tak jedným z nich je párty atmosféra," stojí na oficiálnej stránke tohto tímu. "Ďalšou je množstvo ľudí, ktoré žije v dvoch hosťovských mestách."

"Ich populácia spoločne dosahuje dvadsať miliónov, čo môže ale nemusí byť ekvivalent množstva, koľkokrát Max Verstappen v tejto sezóne nad niečím nariekal," dodáva Renault.

Verstappen sa do Renaultu obul už viackrát a len nedávno kritizoval nekonečné sľuby francúzskeho výrobcu. Nepozdávali sa mu napríklad slová o tom, že v budúcom roku vyjde z Viry-Chatillon celkom nový motor, ktorý bude mať omnoho väčší priestor pre ďalší vývoj.

"Myslím si, že nový motor mali aj s minulom roku," skonštatoval v závere októbra. "O dobehnutí Mercedesu a Ferrari hovorili už pred štyrmi rokmi. Aj pred tromi. A aj pred dvomi. Zas a zas je to tá istá stará pesnička. Nezaujíma ma to a absolútne na to nemyslím. Teším sa na výzvu, ktorá nás čaká s Hondou."

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk