F1.sk F1.sk

Skopíruje McLaren koncept Red Bullu?
zdroj: McLaren

Skopíruje McLaren koncept Red Bullu?

McLaren má v tomto roku jedno z najslabších áut v štartovom poli. V konštruktérskom poradí možno obsadí šieste miesto, ale nebyť odrátania bodov Force Indie, tak vysoko by určite nebol. V poslednej dobe je silnejší dokonca aj Sauber a miestami i Toro Rosso.

Všetkým v McLarene je jasné, že musia poriadne zabrať a vykonať ráznu premenu. Španielsky denník AS teraz prišiel s informáciou o tom, že tím sa chce vybrať cestou Red Bullu.

"Podľa viacerých zdrojov adoptujú inžinieri a konštruktéri viacero aerodynamických konceptov, ktoré v tejto sezóne využil Red Bull," stojí v aktuálnej informácii.

Na to, ako to dopadne, je mimoriadne zvedavý športový riaditeľ tímu Gil de Ferran. "K dispozícii mám veľa čísel, ale teraz sa s vami nemôžem o žiadne podeliť," povedal Brazílčan. "Myslím si, že zmena pravidiel, ktorá príde počnúc budúcim rokom, by nám mohla sadnúť. Bojujeme však proti veľmi dobrým tímom."

"Našich súperov mimoriadne rešpektujeme, takže si musíme počkať a uvidíme, aké to bude na začiatku budúceho roku v Barcelone," dodal de Ferran s ohľadom na testy, ktoré sa na tomto mieste začnú uprostred februára.

Najnovšie z kategórie: Gil de Ferran

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk