F1.sk F1.sk

McLaren angažoval Brazílčana Sergia Sette Camaru
zdroj: Twitter/McLaren

McLaren angažoval Brazílčana Sergia Sette Camaru

Brazílski pretekári vymizli z mapy Formuly 1. Posledným mohykánom bol Felipe Massa, posledným majstrom sveta ešte v roku 1991 Ayrton Senna. Krajina, ktorá športu priniesla legendy ako Emerson Fittipaldi či Nelson Piquet, ale aj ďalších víťazov pretekov ako Carlos Pace či Rubens Barrichello, je akosi na ústupe.

McLaren to bude chcieť zachrániť s pretekárom menom Sergio Sette Camara, z ktorého od budúceho roku spraví svojho testovacieho a vývojového jazdca. Ide o dvadsaťročného mladíka z Belo Horizonte, ktorý aktuálne pôsobí vo Formule 2. Zaujme tak miesto Landa Norrisa, pretože ten obsadí oficiálny kokpit.

"Mojim snom je stať sa jedného dňa pretekárom Formuly 1 a McLarenu sa chcem poďakovať za túto neskutočnú príležitosť," povedal Sette Camara. "V tíme sa chcem dobre integrovať a s ľuďmi čo najužšie spolupracovať. Chcem počúvať, učiť sa a zlepšovať sa, avšak aj podporovať McLaren."

"Sergiov progres sme pozorovali už dlhšie a sme presvedčení o tom, že je to sľubný mladý talent so skutočným potenciálom," vyjadril sa športový riaditeľ McLarenu Gil de Ferran. "Tešíme sa na spoluprácu s ním v záujme zlepšenia jeho schopností, ale pochopiteľne aj na podporu našich pretekárskych operácií."

Sergio Sette Camara
McLaren

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk