F1.sk F1.sk

Čo hovorí Vettel na kritiku zo strany médií?
zdroj: TASR/AP

Čo hovorí Vettel na kritiku zo strany médií?

Sebastian Vettel bol v úvode ročníka často velebený a médiá ho vynášali do nebies, no potom prišli horšie chvíle a zvozili ho pod čiernu zem. Miestami sa zdalo, že je kritizovaný azda aj viac, ako by si zaslúžil, ale v tejto sfére to už tak chodí.

"Patrí to k tomu," odpovedal Vettel na otázku Motorsport-Total.com týkajúcu sa toho, čo hovorí na veľmi tvrdú kritiku. 

"Nie, ani nie," zareagoval na to, či ho to nevyviedlo z pokoja. "Ja tieto veci príliš nečítam. Moje krédo bolo vždy nasledovné: 'Nie si taký dobrý, ako hovoria vo chvíli, keď ťa chvália. Ale nie si ani taký zlý, ako hovoria, keď ťa kritizujú'."

"Tento prístup z môjho pohľadu funguje celkom dobre. Eufória môže byť dobrá, pretože ľudia, ktorí ju ukazujú, milujú tento šport. Ale sú aj takí, ktorí sú kritickejší. Patrí to k tomu."

Ťažko povedať, či kritika na Nemcovi nezanechala žiadnu stopu, ale v druhej časti ročníka mu to nešlo. Kritických ohlasov bolo čoraz viac a kým bol v reálnom boji o titul, nedokázal sa pozbierať.

"Keď vás niekto kritizuje, tak má občas aj trochu pravdy," uznal Sebastian Vettel. "Nie vždy stopercentnú, ale trochu áno. Aj keď vás opisujú ako hrdinu, tak je na tom často štipka pravdy, aj keď je toho občas až príliš veľa."

"Aj preto si myslím, že tieto veci treba sledovať z určitého odstupu. Nie každé slovo, ktoré bolo napísané, treba brať vážne," dodal štvornásobný majster sveta.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk