F1.sk F1.sk

Coulthard: Vettela nepodporovali tak ako Hamiltona
zdroj: Ferrari

Coulthard: Vettela nepodporovali tak ako Hamiltona

Sebastian Vettel doplatil na svoje chyby vo veľkom sezónnom zúčtovaní, no významnú úlohu pri jeho tohtoročnom šampionátovom zlyhaní zohral aj samotný tím, o ktorý sa nemohol oprieť. Tento názor prezentuje viacero osobností z padoku Formuly 1. David Coulthard je jednou z nich.

"Mám pocit, že tím Vettela nepodporoval rovnako ako bol podporovaný Lewis," odpovedá na otázku anglického Sportsmail David Coulthard. "Myslím si, že aj keď Valtteri dostal rovnakú šancu, celkovo v Mercedese panuje pocit, že pánom je Lewis."

Takéto nastavenie je však odôvodnené. "Keď sa začne lámať chlieb, on je tým, kto im vyhrá preteky a zabojuje o šampionát," pokračuje bývalý pretekár Williamsu, McLarenu a Red Bullu a zamýšľa sa nad Ferrari: "V Monze si uškodili tým, že Kimimu dovolili získať pole. Vettel sa potom do druhej zákruty rútil na druhej priečke. To dalo Hamiltonovi šancu."

A Hamilton sa nenechal dvakrát núkať. Vettela obišiel z vonkajšej strany, no Nemec to nechcel nechať len tak. Do úzkej zákruty sa skúsil vtesnať vedľa auta Mercedesu, no po kontakte to neustál. Hamilton napokon predbehol aj Kimiho Räikkönena a triumfoval na pôde najväčšieho súpera. Či Ferrari prišlo o víťazstvo v kvalifikácii, sa však už nedozvieme.

Inokedy boli ale straty spôsobené tímom zreteľnejšie. "Nemôžu poprieť, že niektoré strategické rozhodnutia vypálili vo Vettelov neprospech. Šlo o kombináciu tohto a nejakých nešťastných a nevynútených chýb z jeho strany. Zároveň si myslím, že Lewis je v tom najlepšom. Je oveľa šťastnejší, keď nie je Rosbergovým kolegom. Vyzrel, získal všetky potrebné skúsenosti. Myslím si, že toto bola jeho najlepšia sezóna vôbec," doplnil Coulthard.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mexiko

Pozri viac

Magazín

Pozri viac