F1.sk F1.sk

Leclerc dostal v Mexiku 50 (!) upozornení, že má šetriť pneumatiky
zdroj: Sauber

Leclerc dostal v Mexiku 50 (!) upozornení, že má šetriť pneumatiky

Charles Leclerc sa v mexickej kvalifikácii prebojoval do Q3 a tým pádom musel štartovať s hypersoftami, s ktorými absolvoval druhú časť sobotňajšieho popoludnia. V nedeľu to však bola jeho nevýhoda, pretože tieto gumy vydržali v akej-takej forme len pár kôl.

Monačan s nimi prvý stint natiahol na trinásť kôl a potom prezul na supersofty. Do cieľa ostávalo ešte 58 kôl, ale vzhľadom na to, že líder ho predstihol dvakrát, ich zvládol "len" 56. Neprestajne bol však upozorňovaný na to, že si má na gumy dávať pozor.

Stránka RaceFans.net to porátala a prišla na to, že upozornení bolo celkovo 50. Leclerc už miestami nechápal, čo sa deje a opýtal sa: "Máme s autom nejaký problém?"

Prvé upozornenie smerovalo k pretekárovi už pri zrýchlení z jedenástej zákruty prvého kola. Správy sa potom opakovali v zásade neprestajne okrem okamihov na konci prvého stintu a okrem chvíľ, keď mal príležitosť získať pozíciu - vtedy ho tím v tomto smere nebrzdil.

Čo je zaujímavé, inžinier Leclercovi odporučil jazdiť časy okolo 1:25,5, no jeho najrýchlejšie kolo naznačilo, že vedel byť aj o päť sekúnd rýchlejší. Vzhľadom na veľké problémy mnohých rôznych jazdcov však viac nepotreboval.

"Leclerc je neskutočne silný na výjazde zo šestnástky," hlásil Kevin Magnussen, ktorý ho nevedel predstihnúť. "Takže ja ho takto nepredbehnem," dodal.

"Charles, zabudni na Hülkenberga," znela ďalšia zaujímavá informácia pre Leclerca. "Našim cieľom je ostať pred Vandoornom. Môžeš spomaliť. Spomaľ. Potrebujeme šetriť pneumatiky."

Charles Leclerc napokon prešiel cieľom ako siedmy a získal cenných šesť bodov. Na šiesteho Hülkenberga stratil jedenásť sekúnd.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sauber

Pozri viac

Magazín

Pozri viac