F1.sk F1.sk

Ericsson sa teší na to, že konečne bude mať šancu vyhrať
zdroj: Sauber

Ericsson sa teší na to, že konečne bude mať šancu vyhrať

Marcus Ericsson absolvuje v F1 svoju piatu sezónu, ale bodoval len v dvoch z nich; v rokoch 2015 a 2018 získal po deväť bodov, čo dáva sumár osemnásť. Jeho maximom je ôsma priečka z VC Austrálie 2015.

Od budúceho roku ho uvidíme v IndyCar, kde sa podľa vlastných slov bude môcť pobiť o víťazstvá. "Práve to je jedna z najvzrušujúcejších vecí na budúcej sezóne," povedal Ericsson, ktorého slová cituje oficiálna stránka IndyCar.

"V F1 som absolvoval päť rokov, ale na víťazstvo som nepomyslel ani raz - ono to jednoducho vôbec nie je reálne," skonštatoval Švéd. "Je to super-ťažké. Psychicky je to super-ťažké. Práve preto som z tejto šance taký nadšený. Opäť budem mať možnosť bojovať o víťazstvá a pódiá."

Rovnako to vníma aj spolumajiteľ tímu Schmidt Peterson Motorsports Ric Peterson. "Pred pár týždňami som sa s ním stretol na pretekoch F1 v Texase," prezradil. "Jedna z prvých vecí, ktoré som mu povedal, bola práve táto: Bude vzrušujúce ísť na trať s vedomím, že môžeš vyhrať."

"Sám priznal, že v F1 je to skôr o šampionáte výrobcov a nie jazdcov. Tu však bude mať šancu vyhrať, o to sa postaráme. Má správny prístup, je pripravený, teší sa na ovály a hovorí všetky správne veci," dodal Peterson.

Najnovšie z kategórie: Ostatné série

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk