F1.sk F1.sk

Ericsson o IndyCar: Chcem tu spraviť kariéru
zdroj: TASR/AP

Ericsson o IndyCar: Chcem tu spraviť kariéru

Marcus Ericsson v priebehu tohto týždňa oznámil, že v budúcom roku ho uvidíme v sérii IndyCar. Dohodol sa s tímom Schmidt Peterson Motorsports a za morom sú od neho veľké očakávania. Predsa len má za sebou už päť sezón v F1 a Američania ho označujú spojením "veterán F1".

"Rozhodne, že odo mňa budú veľké očakávania," povedal Ericsson, ktorého slová cituje Autosport. "Nič iné ani nečakám. Za mnou je takmer 100 veľkých cien F1, strávil som tu päť rokov. Nazbieral som veľké skúsenosti, z ktorých pri tomto kroku azda budem ťažiť."

"Rozhodne cítim, že v hre budú veľké očakávania, ale podľa mňa je to tak správne. S tým je spojený aj tlak, no na ten som už zvyknutý. V F1 som pôsobil päť rokov a na pleciach som mal vždy veľký tlak. V tomto smere to nebude nič nové. Avšak aj ja od seba očakávam, že budem bojovať o vyššie priečky a rýchlo sa do toho dostanem."

"Na druhej strane však viem aj to, že si to vyžiada množstvo tvrdej práce. Všetko bude nové," hovoril ďalej švédsky junák. "Konkurencia v IndyCar je mimoriadne silná. Bude veľmi dôležité nič nepodceniť. Vyžiada si to veľké množstvo tvrdej roboty."

Dvadsaťdeväťročný pretekár si myslí, že pred sebou má ešte značný kus kariéry. "Vidím sa tu na mnoho rokov," skonštatoval na margo IndyCar. "Chcem sem prísť a chcem, aby sa mi darilo. Chcem tu spraviť kariéru. Ale nezatváram žiadne dvere."

Ericsson vraj o tomto kroku debatoval s Fernandom Alonsom i s Alexandrom Rossim. "Alexa poznám celkom dobre, je to môj dobrý kamarát. O sérii hovorí len dobré veci. Povedal mi, že ak sa naskytne šanca, mal by som sem prísť, pretekársky šport je skvelý a veľmi dobrá je aj atmosféra medzi jazdcami a fanúšikmi."

"Potom som o tom trochu hovoril aj s Fernandom. Ten mi povedal, že Indy 500 bola úžasná skúsenosť a užil si množstvo zábavy," dodal Marcus Ericsson, ktorý už v tíme SPM absolvoval úpravu sedadla. Dúfa, že prvé testy zvládne ešte pred Vianocami.

Najnovšie z kategórie: Sauber

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk