F1.sk F1.sk

Pérez: Force India môže byť masívnym prekvapením
zdroj: Force India

Pérez: Force India môže byť masívnym prekvapením

Noví majitelia, nový kolega, z pohľadu šampionátu aj nový tím. Sergio Pérez prežil dve z týchto troch zmien. O rok bude musieť zvládnuť aj tú poslednú. Na vedľajšej strane garáže sa totižto ocitne Lance Stroll, syn jedného z majiteľov tímu. Pérez si ale nemyslí, že by sa v tíme začalo rozhodovať podľa priezvisk jazdcov.

V skutočnosti je veľkým optimistom a avizuje, že od Force Indie môžeme čakať ďalšie zlepšenie.

"Nemyslím si, že sa to zmení," povedal na margo pozícií jazdcov Sergio Pérez, ktorého vyjadrenie zverejnila oficiálna stránka Formuly 1. "Veď celý tím, dokonca aj kupca a majiteľ tímu, má záujem na tom, aby bol tím úspešný. Na to budete potrebovať, aby obe autá šli na sto percent. Tím zas musí čo najrýchlejšie vyvíjať. Potrebujete ísť na plný výkon."

"Ak sa to stane (Stroll dostane miesto vo Force Indii, pozn. red.), príde do skvelého tímu so skvelými ľuďmi a inžiniermi. Vyzreje tu. Tím čakajú veľké veci. Máme tu všetku potrebnú pomoc, potrebujeme len rozpočet. Myslím si, že budúci rok môžeme byť obrovským prekvapením," odkazuje Mexičan.

Pre Force Indiu je zotrvanie Sergia Péreza prínosom. Otmar Szafnauer, šéf tímu, vysvetľuje, čo všetko si na Mexičanovi vážia. "Rozhodli sme sa s ním predĺžiť zmluvu, pretože je fantastickým jazdcom. V nedeľu je vynikajúci, vie sa dobre kvalifikovať, dáva dobrú spätnú väzbu a s tímom je už nejakú dobu."

"Na tím má veľký vplyv. Kontinuita je pre tím tiež dobrá," dodáva 54-ročný Rumun. "Pravidlá sa o rok pomerne výrazne zmenia. Chlapík ako Sergio, s jeho skúsenosťami, nám budúci rok pomôže nasmerovať vývoj."

Najnovšie z kategórie: Otmar Szafnauer

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk